Olimpia Elbląg - Raków Częstochowa 0:4 Pewny awans częstochowian do 1/8 finału Totolotek Pucharu Polski

Zaktualizowano
Piłkarze Rakowa pokonali Olimpię Elbląg 4:0
Piłkarze Rakowa pokonali Olimpię Elbląg 4:0 fot. Piotr Tokarczyk
Piłkarze Rakowa Częstochowa pewnie awansowali do 1/8 finału Totolotek Pucharu Polski. Podopieczni trenera Marka Papszuna pokonali w Elblągu Olimpię 3:0. Drugoligowcy stanowili dla beniaminka PKO Ekstraklasy tylko blade tło.

Olimpia Elbląg - Raków Częstochowa wynik

Częstochowianie mają ciągle w pamięci ubiegłosezonowe występy w Totolotek Pucharze Polski, w których dotarli do półfinału. Teraz znów chcieliby przeżyć tak wspaniałą pucharową przygodę. Na razie awansowali do 1/8 finału.

Bohaterem meczu w Elblągu był Felico Brown Forbes. Kostarykanin strzelił dwie pierwsze bramki dla gości szybko rozstrzygając losy rywalizacji. Najlepszy strzelec Rakowa wpisał się na listę strzelców już w 4 minucie gry, a drugiego gola zdobył w 25 minucie. Forbes w meczu z Olimpią mógł nawet ustrzelić hat-tricka. W 79 minucie podszedł do rzutu karnego, ale go nie wykorzystał.

Podopieczni Marka Papszuna dominowali na murawie w meczu z drugoligowcem, a ich prowadzenie podwyższył po przerwie Igor Sapała. Zmiany dokonywane w II połowie w zespole gospodarzy przez trenera Adama Noconia nie na wiele się zdały. Olimpia nie potrafiła strzelić nawet honorowej bramki, za to sama w ostatniej minucie doliczonego czasu gry straciła jeszcze jednego gola. Jego autorem był rezerwowy Aleksandyr Kolew.

Olimpia Elbląg - Raków Częstochowa 0:4 (0:2)
0:1 Felicio Brown Forbes (3), 0:2 Felicio Brown Forbes (24), 0:3 Igor Sapała (68), 0:4 Aleksandyr Kolew (90+4)