Należąca do Grupy PSA Fabryka Opla zapowiedziała wznowienie produkcji silników w swoim zakładzie w Tychach. Produkcja ma ruszyć 18 maja. Zapowiedziano w oficjalnym komunikacie stopniowy i bezpieczny restart zakładu produkcji silników PureTech w Tychach "w kontekście wznowienia działalności komercyjnej". Przygotowania, w pierwszej fazie, trwały od 4 do 11 maja.
Silnik PureTech produkuje się w Tychach od 17 stycznia 2019 r. Polska jest trzecim w świecie krajem, gdzie te silniki są produkowane, po Francji i Chinach.
Decyzja o stopniowym restarcie jest możliwa, jak zapewniają w firmie, dzięki wdrożeniu wzmocnionych środków higieny osobistej i barier zabezpieczających, wspólnie z partnerami społecznymi, przed ponownym rozpoczęciem działalności.
Wspieramy Lokalny Biznes!
Przeprowadzono także audyt potwierdzający wdrożenie zabezpieczeń w 100 procentach jednostek produkcyjnych, badawczo-rozwojowych i komercyjnych Grupy. Podobne zabezpieczenia (w sumie jest ich ponad sto) zastosowano w fabryce w Gliwicach, ale firma nie podaje, kiedy tu zostanie wznowiona produkcja.
W zakładzie w Tychach pracuje ok. 600 osób, w gliwickiej fabryce samochodów - niespełna 2 tysiące. W obu zakładach produkcję wstrzymano w połowie marca, decyzją kierownictwa Grupy PSA, ze względów bezpieczeństwa.
- W czasie przestoju fabryki wdrażaliśmy wzmocniony protokół ochrony zdrowia, w ścisłej współpracy z naszymi partnerami społecznymi oraz personelem medycznym. Dzięki wspólnemu wysiłkowi, potwierdzonemu audytem, który odbył się 10 maja, możemy spokojnie i w sposób bezpieczny wznowić produkcję silnika PureTech w dniu 18 maja – powiedział Janusz Puzoń, dyrektor fabryki jednostek napędowych Groupe PSA w Tychach.
Jak informuje Agnieszka Brania, kierownik ds. Komunikacji w zakładach produkcyjnych Groupe PSA w Polsce, stopniowe i bezpieczne uruchomienie produkcji Grupy nastąpi w najbliższych tygodniach, (jego pierwsza faza przypadła na okres od 4 do 11 maja), z uwzględnieniem kontekstu biznesowego i komercyjnego (w tym sytuacji handlowej każdego modelu).
Obejrzyj dokładnie
Jakie wdrożono środki bezpieczeństwa?
- • Zalecenie korzystania, w miarę możliwości, z indywidualnego transportu. W przypadku wspólnych dojazdów i transportu
- • Procedura obowiązkowej kontroli temperatury ciała wzmocniona arkuszem samoobserwacji
- • Obowiązek noszenia okularów ochronnych i masek ochronnych w fabryce, zapewnionych przez pracodawcę
- • Zachowanie odległości między osobami na terenie fabryki, w tym w strefach odpoczynku, palarniach wzmocnione odpowiednimi oznaczeniami
- • Zasada otwartych drzwi (z wyjątkiem drzwi przeciwpożarowych), aby uniknąć kontaktu z powierzchniami częstego kontaktu
- • Regularne serwisy odkażające narzędzi i powierzchni roboczych
- • Kwarantanna dla części dostarczonych spoza fabryki
- • Rozsunięcie czasowe zmian produkcyjnych, aby uniknąć mijania się dużych grup osób
Zobacz koniecznie
Bądź na bieżąco i obserwuj
Różowy Most Tolerancji w Głogowie. Jaka jest jego historia?
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Dołącz do nas na X!
Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?