„Opowieści na dobranoc dla młodych buntowniczek 2” RECENZJA:...

  „Opowieści na dobranoc dla młodych buntowniczek 2” RECENZJA: druga część bestsellerowej książki dla dzieci, która uczy szacunku i godności

  Zdjęcie autora materiału

  Maria Olecha-Lisiecka

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  „Opowieści na dobranoc dla młodych buntowniczek 2”
  1/3
  przejdź do galerii

  „Opowieści na dobranoc dla młodych buntowniczek 2” ©Maria Olecha-Lisiecka

  „Opowieści na dobranoc dla młodych buntowniczek” były najważniejszą książką dla dzieci wydaną w 2017 roku. Książką, która wyzwoliła w małych czytelniczkach marzenia, pozwoliła uwierzyć, że warto w życiu sięgać wysoko, że bariery są w naszych głowach. „Opowieści...” stały się światowym bestsellerem na całym świecie, także w Polsce.
  Książka Eleny Favilli i Francesci Cavallo jest rewolucyjnym spojrzeniem na literaturę dziecięcą. Okazało się, że najmłodszym można opowiadać prawdziwe historie o prawdziwych ludziach, kobietach, dostosowane do ich wieku. Do tego można to zrobić w formie baśni i zainspirować miliony dzieci na całym świecie. A co najważniejsze, pokazać i w przystępny sposób wyjaśnić małym czytelniczkom, czym jest godność, szacunek, tolerancja, dobro, przyjaźń, miłość oraz jak ważne są w życiu pasja, marzenia i wzajemna pomoc.

  Nic więc dziwnego, że po ogromnym sukcesie pierwszej części książki autorki Elena Favilli i Francesca Cavallo przygotowały dla czytelników drugi tom i raz jeszcze przeniosły nas do świata niezwykłych kobiet.
  Premiera „Opowieści na dobranoc dla młodych buntowniczek 2” była jesienią. Podobnie jak pierwsza część, drugi tom zawiera również historie 100 kobiet, sportretowanych przez 70 artystek z całego świata, wśród których znalazła się również polska ilustratorka i autorka komiksów, Zosia Dzierżawska. Wyjątkowy sposób narracji przemienia każdą biografię w bajkę i pobudza ciekawość czytelników, tak że chcą dowiedzieć się więcej o każdej z bohaterek.

  Tutaj przeczytacie recenzję pierwszej części „Opowieści na dobranoc dla młodych buntowniczek”

  W drugim tomie ponownie znajdziemy różne kobiety: z różnych krajów, kontynentów, wykonujące różne zawody. Część z nich żyje, część nie. Wszystkie tworzą historię. Są tutaj sportetowane słowem i rysunkiem artystki, pisarki, dziennikarki, sportsmenki, kobiety, które osiągnęły sukcesy w polityce, świecie mody, nauki, kultury czy sztuki. Wszystkie odważne, dzielne, przebojowe.

  Tym razem dzieci poznają m.in. poetkę Wisławę Szymborską, piosenkarki Madonnę i Beyoncé, pisarki Agathę Christie i J. K. Rowling, kanclerz Niemiec Angelę Merkel, aktorkę Audrey Hepburn, działaczkę polityczną Eleonor Roosevelt, tenisistkę Stefi Graaf czy kolekcjonerkę sztuki Peggy Guggenheim. Każdej ze 100 zaprezentowanych kobiet autorki poświęciły stronę, a uzupełnieniem historii jest piękna ilustracja bohaterki.

  „Opowieści na dobranoc dla młodych buntowniczek 2” to książka dla dzieci od 6 lat, jednak można ją również czytać młodszym dzieciom, gdyż historie są napisane jak najpiękniejsze baśnie – o spełniających się marzeniach, o tym, że warto w życiu być dobrym, o przyjaźni, o wartościach, które dzieciom trzeba pokazywać od małego. Książka sprawi też przyjemność dorosłym kobietom, a dodatkowo dostarcza ciekawych informacji, często pomijanych w podręcznikach szkolnych.

  Recenzja książki „Maja dorasta. Niezbędnik dorastającej dziewczynki”

  Podobnie jak w przypadku pierwszej części – tę książkę również można podpisać imieniem i nazwiskiem małej właścicielki, a na końcu dziecko może napisać swoją historię, zapisać swoje marzenia oraz narysować swój autoportret.

  Jeśli szukacie mądrej, wartościowej i pasjonującej lektury na długie zimowe wieczory dla swoich dzieci, to „Opowieści na dobranoc dla młodych buntowniczek 2” będą doskonałym wyborem. Książka świetnie sprawdzi się jako prezent świąteczny dla dziewczynek od 6 lat. Polecam!

  „Opowieści na dobranoc dla młodych buntowniczek 2. 100 historii niezwykłych kobiet”, Elena Favilli, Francesca Cavallo, Wydawnictwo Debit, 2018, 224 strony

  POLECAMY PAŃSTWA UWADZE:
  Oni walczą o czyste powietrze na szczycie klimatycznym COP24 w Katowicach  TYDZIEŃ Magazyn reporterów Dziennika Zachodniego  Czytaj treści premium w Dzienniku Zachodnim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  DZ poleca

  Wideo