Orlen Liga. Beniaminek zabrał komplet punktów bielszczankom

W meczu kończącym drugą kolejkę Orlen Ligi BKS Profi Credit Bielsko-Biała przegrał na swoim parkiecie z beniaminkiem Budowlanymi Toruń 1:3 (25:19, 23:25, 23:25, 24:26). MVP meczu została Marta Wójcik (Budowlani)

W pierwszej serii oba zespoły wygrały swoje spotkania i w Bielsku-Białej spodziewano się wielkich emocji. Te były, ale przeważnie tylko w końcówkach setów, bo wcześniej obie drużyny zdobywały więcej punktów po błędach rywali niż po swoich udanych akcjach.

Bielszczanki prawie w każdym, oprócz pierwszego, secie goniły wynik i kiedy wydawało się, że ta pogoń zakończy się sukcesem, pozwalały przejąć inicjatywę rywalkom.

Po dwóch setach był remis i kibice liczyli, że 10 minutowa przerwa lepiej wpłynie na podopieczne Mariusza Wiktorowicza. Lepiej jednak trzeciego seta rozpoczęły torunianki. W końcówce siatkarki BKS ponownie zniwelowały przewagę, ale tak jak w poprzednim secie nie potrafiły wykorzystać swojej przewagi.

Sytuacja powoli zaczęła się wymykać z rąk siatkarkom BKS, które po zmianie stron w czwartym secie przegrywały już 4:12, czy 9:17. Jeszcze raz zerwały się do odrabiania strat i po bloku Aleksandry Trojan doprowadziły do remisu. Ostatnie słowo należało jednak do drużyny z Torunia.

Orlen Liga. 2. kolejka.
BKS Profi Credit Bielsko-Biała - Giacomini Budowlani Toruń 1:3 (25:19, 23:25, 23:25, 24:26)

BKS Gryka, Skrzypkowska, Moskwa, Mikyskova, Mucha, Trojan, Wojtowicz (libero) oraz Pasznik, Brzezińska, Staniucha-Szczurek, Wańczyk

Budowlani Wójcik, Gierak, Lewandowska, Pavan, Paulava, Ryznar, Martinez Franchi (libero) oraz Polak, Nowak, Jasińska, Bimkiewicz.