Orlen Liga: MKS Dąbrowa Górnicza - Impel. Brąz dla wrocławianek! Wynik rywalizacji 3:0

Piotr Grela
Orlen Liga: MKS Dąbrowa Górnicza - Impel Wrocław
Orlen Liga: MKS Dąbrowa Górnicza - Impel Wrocław Lucyna Nenow/Dziennik Zachodni
Siatkarki Tauronu MKS Dąbrowa Górnicza przegrały w trzecim starciu z Impelem Wrocław 3:1 (-21, -13, 19, -19).

W meczu o III miejsce Mistrzostw Polski Orlen Ligi MKS Dąbrowa Górnicza przegrywa we własnej hali z Impelem Wrocław 3:1.

W pierwszym secie dąbrowianki osiągnęły przewagę 17:15. Wówczas trener Impelu wpuścił na parkiet Aleksandrę Sikorskę. Dzisiejsza jubilatka dobrze spisała się na zagrywce. Gospodynie długo nie potrafiły uciec z nieprzychylnego ustawienia. Wrocławianki zdobyły pięć punktów z rzędu i osiągneły prowadzenie. Zwyciężczynie dwóch pierwszych pojedynków utrzymały punktową przewagę do końca seta, który ostatecznie zakończył się wynikiem 21:25

Druga partia zaczęła się od przewagi drużyny z Dolnego Śląska, które już na początku odskoczyła na stan 5:1. Siła ataku była wyraźnie po stronie siatkarek z Wrocławia, Wraz z upływem czasu po stronie dąbrowianek zaczęła szwankować wystawa, a skutecznie blokujące Impelu skrzętnie to wykorzystywały. Przez błędy własne przewaga zespołu z Wrocławia wzrosła do ośmiu punktów. Wyraźnie było widać, że w dużej ilości akcji brakowało porozumienia na lini rozgrywająca - atakujące Dąbrowy Górniczej. Niestety dla dąbrowianek, które już w końcówce drugiego seta nie podjęły walki ta partia zakończyła się wysoką porażką do 13.

W trzecim secie w ekipie Dąbrowy Górniczej nie brakowało wiary w to, że odrobienie strat jest możliwe. Mając chociażby w pamięci przebieg pierwszego spotkania z udziałem obu ekip. Mimo potężnego lania w drugim secie, siatkarki Tauronu podjęło walkę by wrócić do rywalizacji o zwycięstwo w meczu. Początkowo była gra punkt za punkt i nagle w szeregach wrocławianek pojawiło się rozprężenie. Gospodynie schodziły na drugą przerwę techniczną w trzecim secie przy stanie 16:13. Po zielonej stronie siatki przestało funkcjonować przyjęcie i pojawiły się błędy w zagrywce. Uskrzydlone tym, co się dzieje na parkiecie zawodniczki Serramalery zamknęły trzeciego seta wygrywając 25-19.

Prawdziwa wojna nerwów pojawiła się w czwartym secie. Wrocławianki bardzo chciały wrócić do dyspozycji z dwóch pierwszych setów, na co z drugiej strony nie chciały pozwolić siatkarki MKS-u. Gra toczyła się do pierwszego błedu własnego. Ten stał się dziełem dąbrowianek. Brak precyzji w ataku, brak bloku i indywidualny błąd w przyjęciu Krystyny Strasz przy serwisie Radeckiej i błędy własne zbudowały sześciopunktową przewagę Impelu Wrocław. Doświadczony zespół "Zielonych" nie mógł pozwolić sobie na zmarnowanie tej przewagi. Zawodniczki Zagłębia podjęły jeszcze próbę zniwelowania różnicy oczek, ale próba okazała się być nieskuteczna. Skutecznie ataki Impelu kończyla Carolina Costagrande. Dodatkowo w końcówce czwartej partii zadziałał blok zespołu gości.

Ostatecznie zawodniczki Impelu wygrały mecz 3:1 i całą rywalizację 3:0. To zespół z Dolnego Śląska sięga po brązowe medale, a MKS Dąbrowa Górnicza kończy sezon na czwartym miejscu.

MVP ostatniego meczu została Katarzyna Skowrońska-Dolata.

Wydarzyło się wcześniej...
Dwa pierwsze spotkania zakończyły się zwycięstwem wrocławianek. Tauron MKS mógł żałować zwłaszcza pierwszego meczu, w którym siatkarki z Dąbrowy Górniczej prowadziły już 2:0 w setach. Potem jednak sprawy w swoje ręce wzięły wrocławianki, zdołały sie podnieść, wygrały trzy następne partie i cały mecz w tie-breaku. W drugim spotkanie, także rozegranym we Wrocławiu, nie było już takiej walki, Impel wyraźnie przeważał w każdym elemencie na parkiecie i wygrał w trzech setach.

Składy w trzecim meczu o brązowy medal Mistrzostw Polski:

Tauron MKS Dąbrowa Górnicza: 2. Joanna Staniucha-Szczurek, 3. Karolina Różycka, 6. Eleonora Dziękiewicz, 9. Sanja Popović, 10. Krystyna Strasz,12. Micha Hancock, 13. Kamila Ganszczyk oraz McClendon, Urban. Pavan Trener: Juan Manuel Serramalera

Impel Wrocław: 3. Monika Ptak, 5. Agnieszka Kąkolewska, 8. Lenka Durr, 10. Kristin Hildebrand, 12. Milena Radecka, 17. Katarzyna Skowrońska-Dolata, 18. Carolina Costagrande oraz Aleksandra Sikorska. Kossanyiova Trener: Jacek Grabowski

Sędziowie: Grzegorz Janusz, Piotr Dudek