Osiedle Park przy Stawach powstanie w Katowicach w Dolinie Trzech Stawów. Bloki wysokie na 8 pięter na osiedlu Paderewskiego obok Murapolu

DNZaktualizowano 

Wideo

Zobacz galerię (14 zdjęć)
To już trzecie podejście do tej działki. Miały być bloki konkursowe, kameralne niskie osiedle, a będzie 6 budynków po 8 pięter. Park przy Stawie stanie w Dolinie Trzech Stawów w Katowicach. Skandal? Nie do końca, wysokie bloki miały już tu stanąć lata temu. Kto pamięta plan KSM pt. "Duży staw" i planowane 7-piętrowe budynki? No właśnie, to ta sama działka. Wizualizacje osiedli na działce przy Pułaskiego.

W czerwcu 2019 internet obiegła wieść, że w Dolinie Trzech Stawów w Katowicach, między osiedlem Murapolu a osiedlem Mały Staw powstaną kolejne bloki, wysokie na 8-9 pięter. To inwestycja Park Przy Stawach.

ZOBACZCIE ZDJĘCIA

Na stronie inwestycji na razie lakoniczna informacja:

Kompleks 6 budynków, z bardzo zróżnicowaną ofertą mieszkań, gdzie każdy znajdzie coś dla siebie. Już dzisiaj zdecyduj się na najmniejszą w mieście kawalerkę albo największy penthouse z oszałamiającym widokiem na Dolinę Trzech Stawów. Proste formy i ponadczasowa architektura to kluczowy element, który sprawi, że wracając do domu na Twojej twarzy zawsze będzie gościć uśmiech.

Biuro sprzedaży już działa na rogu Pułaskiego i Szeptyckiego.

Nowe bloki w Dolinie. Internauci oburzeni

- Chcą nam wykończyć Dolinę - denerwują się internaucie i chcą wywieźć na taczkach prezydenta miasta. Po tym, jak okazało się, że to deweloperzy w dużej mierze sponsorowali jego kampanię wyborczą w 2018, każda inwestycja w Katowicach postrzegana jest przez pryzmat wzajemnych interesów na linii władza - deweloper. A że dodatkowo chodzi o teren bardzo wrażliwy i cenny dla ludzi - okolice wielkiego parku i stawów, czyli przy Dolinie Trzech Stawów, oburzenie jest jeszcze większe. Domy powstaną między stawami Łąka a Kajakowym. Obecnie jest tu nieutwardzony parking, garaże, warsztaty.

Osiedle Park przy Stawach powstanie w Katowicach w Dolinie T...

Jak mają wyglądać nowe bloki? Wstępne wizualizacje pokazują tak:

Takie osiedla ma ostatecznie powstać na działce przy Pułaskiego, między Małym Stawem a Murapolem

Ale, uwaga, jeszcze rok temu, w 2018, mowa była o tym, że w tym miejscu powstanie kameralne, niskie osiedle, o takie:

Spółdzielnia plany zarzuciła. Potem kolejny deweloper zapowiadał kameralne niskie osiedle z dziedzińcem

Miały tu powstać 62 mieszkania w jedno- lub dwupiętrowych budynkach. Budowa osiedla miała rozpocząć się w marcu 2019 i potrwać dwa lata. Generalnym wykonawcą gmachu była firma Fargo Systembau.

Nie przegapcie

Inwestor obiecywał przy Pułaskiego kameralne osiedle

W 2018 deweloper zapewniał, że jest nastawiony na budowę czegoś korzystnego dla mieszkańców, więc woli postawić kameralne osiedle niż kolejne bloki. Cóż. Okolice osiedla Paderewskiego okazały się niesprzyjające kameralnym planom. Tu się buduje bloki, i to na potęgę. W ciągu ostatnich 10 lat przy Paderewie urosło 1500-2000 nowych mieszkań. I wszystkie sprzedają się na pniu. Tuż obok dobiega końca budowa osiedla Trzy Stawy Murapolu z ponad 200 mieszkaniami, niżej wyrósł trzeci segment Domu w Dolinie i już wiadomo, że deweloper chce powiększać osiedle, powstały mieszkania planowane w ramach programu BGK "mieszkanie na wynajem", JHM przy stawie Łąka buduje kolejny blok - choć zapowiadał dwie niewielkie inwestycje, będzie jeden człon.

To tu KSM miała budować Duży staw

Kilka lat temu swą inwestycję obok planowanego osiedla prowadziła Katowicka Spółdzielnia Mieszkaniowa - chodzi o Mały Staw (Rekreacyjna Dolina). To jedyne wraz z kompleksem Dom w Dolinie nowe osiedle w okolicy o przemyślanej formie - obły Mały Staw z falującymi balkonami to efekt konkursu architektonicznego, który wygrali uznani architekci z Biura Projektów Jana Pallado i Aleksandra Skupina. Spółdzielnia miała plan, by obok stanął "Duży staw", kolejne osiedle, nawiązujące kształtem do obłych bloków, ale ostatecznie działkę sprzedano i Mały staw nie doczekał się większego brata. To właśnie wtedy, niemal 10 lat temu, przypieczętowano los działki - plan pozwala stawiać tu bloki nawet 9-piętrowe. "Duży staw" miały tworzyć cztery budynki 7-kondygnacyjne. Mieszkań miało tu być 128.

Zobaczcie koniecznie

Jak produkowany jest prąd w Elektrowni w Rybniku?

Debata DZ: Jak walczyć ze smogiem?

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 18

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

M
MARLONX
2019-06-19T16:14:28 02:00, tragedia katowicka:

to jest obraz rozpaczy i tragedii tego miejsca i tego miasta

pazerne łapska wydra każdy skrawek parku, zieleni, lasu byle tylko budowac i kasować a potem idą dalej a problem zostaje juz na dziesięciolecia

2019-06-19T23:17:55 02:00, Przyjezdny:

Proszę mi zatem powiedzieć gdzie mam mieszkać z sześciomiesięcznym dzieckiem, kiedy nie mam żadnego lokum w spadku po dziadkach czy rodzicach? Mam caly czas wynajmować albo kupić mieszkanie w wielkiej płycie gdzie muszę walczyć z niesprawnym ciągiem wentylacyjnym który zakłuca pracę piecyka gazowego, mieć słabe ciśnienie wody i płacić niezrozumiałe pieniądze z tytułu "podzielników ciepła" ? NIe mówiąc już o małych balkonach i azbeście na elewacji... Może Pan mi zaoferuje jakieś inne lokum niż nowe osiedle w miejscu gdzie żaden park bez dużych nakladów finansowych rósł nie będzie?

2019-06-20T07:39:23 02:00, Gość:

Urodziłaś dziecko zamiast uczyć się ortografii więc ci się należy? Otóż nie. Jesteśmy na najlepszej drodze żeby zostać Bangladeszem Europy

20 czerwca, 9:03, Gość:

Bzdura ,nieprawda i głupota!

Nowych bloków jest całkiem sporo, nie trzeba kupować mieszkania w starym. Ofert nowszych mieszkań z rynku wtórnego też jest sporo. Uważam że najatrakcyj iejsza są bloki z cegły budowane od połowy lat 90 tych do połowy dwutysiecznych.

M
MARLONC
19 czerwca, 16:24, Gość:

Kiedy to lotnisko wreszcie zamieni się w rząd ekskluzywnych apartamentowców - szkoda takiego terenu nie zagospodarować - w środku wypadało by postawić biedronkę abo aldika

Lotnisko powinno zamienić się ale w park z alejkmi i kontynuacja ścieżki rowerowej i rolkowej.

M
MARLONX
20 czerwca, 9:15, Gość:

Są działki pod park i pod zabudowę .Ta działka z ohydnymi garażami jest budowlana i niech szybko powstaną bloki dla fajnych , miłych i przyjaznych ludzi ! Bravo!

A jak mieszkania kupią niemili, niesypmatycxni i nie fajni i ma dodatek agresywnie nastawieni ludzie to co?

H
Hmmm

Kiedy KSM pozbyła się działki ?

G
Gość

Są działki pod park i pod zabudowę .Ta działka z ohydnymi garażami jest budowlana i niech szybko powstaną bloki dla fajnych , miłych i przyjaznych ludzi ! Bravo!

G
Gość

Działka prywatna co miasto może zapomnieć Katowice stają się miastem betonu a nie zieleni

G
Gość
2019-06-20T03:15:06 02:00, Obserwator:

Już się robi niedobrze i rzygać się chce jak ciągle gdzieś słyszę że Prezydent ma powiazania z developerami!!! Może i ma, tego nie wie nikt, ale do jasnej cholery - kto ma budować to miasto - Prezydent i my mieszkańcy z naszych podatków?! Za 200 lat by tu nic nie powstało! Ludzie, czas się obudzić i skończyć z ciągłymi protestami. Miasto chce budować obwodnicę- protest, Miasto chce budować tramwaj - protest, Miasto chce się rozwijać-protest!!! Każdy kto ma dziurę w d....e - protestuje dla samego protestowania. Tylko po co? Jesli Katowice przestaną się rozwijać to padną na pysk i już nikt nie będzie tu chciał mieszkać. Kiedyś poprzedni Prezydent chciał budować obwodnicę dla Podlesia - inwestycja zablokowana-obecnie z Podlesia nie da się wyjechać, bo wszyscy się pchają na Jankego w Ochojcu, podobnie jest w Ligocie i Panewnikach- jest plan obwodnicy z Bochenskiego do Kościuszki przez las i dzikie wysypisko śmieci za akademikami - i co mamy? PROTEST !!! Przykłady możemy mnożyć!!!

Wreszcie coś mądrego ! Tak miasto musi się rozwijać bo inaczej go nie będzie! Ludzie protestują bo są egoistami .

G
Gość
2019-06-19T16:14:28 02:00, tragedia katowicka:

to jest obraz rozpaczy i tragedii tego miejsca i tego miasta

pazerne łapska wydra każdy skrawek parku, zieleni, lasu byle tylko budowac i kasować a potem idą dalej a problem zostaje juz na dziesięciolecia

2019-06-19T23:17:55 02:00, Przyjezdny:

Proszę mi zatem powiedzieć gdzie mam mieszkać z sześciomiesięcznym dzieckiem, kiedy nie mam żadnego lokum w spadku po dziadkach czy rodzicach? Mam caly czas wynajmować albo kupić mieszkanie w wielkiej płycie gdzie muszę walczyć z niesprawnym ciągiem wentylacyjnym który zakłuca pracę piecyka gazowego, mieć słabe ciśnienie wody i płacić niezrozumiałe pieniądze z tytułu "podzielników ciepła" ? NIe mówiąc już o małych balkonach i azbeście na elewacji... Może Pan mi zaoferuje jakieś inne lokum niż nowe osiedle w miejscu gdzie żaden park bez dużych nakladów finansowych rósł nie będzie?

2019-06-20T07:39:23 02:00, Gość:

Urodziłaś dziecko zamiast uczyć się ortografii więc ci się należy? Otóż nie. Jesteśmy na najlepszej drodze żeby zostać Bangladeszem Europy

Bzdura ,nieprawda i głupota!

M
Mieszkaniec Paderewskiego

Ta działka to własność prywatna a nie park! Komuś się coś pomieszało w głowie. Ludzie- mieszkańcy chcą kupować to deweloperzy budują i to jest normalne i tak powinno być. To właściciel decyduje w oparciu o MPZP co wybuduje na swoim terenie. Krzykacze i zazdrośnicy nie maja nic do gadania a jak się nie podoba to zawsze można przenieść się na wieś gdzie bloków i deweloperów nie ma!

G
Gość
2019-06-19T16:14:28 02:00, tragedia katowicka:

to jest obraz rozpaczy i tragedii tego miejsca i tego miasta

pazerne łapska wydra każdy skrawek parku, zieleni, lasu byle tylko budowac i kasować a potem idą dalej a problem zostaje juz na dziesięciolecia

2019-06-19T23:17:55 02:00, Przyjezdny:

Proszę mi zatem powiedzieć gdzie mam mieszkać z sześciomiesięcznym dzieckiem, kiedy nie mam żadnego lokum w spadku po dziadkach czy rodzicach? Mam caly czas wynajmować albo kupić mieszkanie w wielkiej płycie gdzie muszę walczyć z niesprawnym ciągiem wentylacyjnym który zakłuca pracę piecyka gazowego, mieć słabe ciśnienie wody i płacić niezrozumiałe pieniądze z tytułu "podzielników ciepła" ? NIe mówiąc już o małych balkonach i azbeście na elewacji... Może Pan mi zaoferuje jakieś inne lokum niż nowe osiedle w miejscu gdzie żaden park bez dużych nakladów finansowych rósł nie będzie?

Urodziłaś dziecko zamiast uczyć się ortografii więc ci się należy? Otóż nie. Jesteśmy na najlepszej drodze żeby zostać Bangladeszem Europy

O
Obserwator

Już się robi niedobrze i rzygać się chce jak ciągle gdzieś słyszę że Prezydent ma powiazania z developerami!!! Może i ma, tego nie wie nikt, ale do jasnej cholery - kto ma budować to miasto - Prezydent i my mieszkańcy z naszych podatków?! Za 200 lat by tu nic nie powstało! Ludzie, czas się obudzić i skończyć z ciągłymi protestami. Miasto chce budować obwodnicę- protest, Miasto chce budować tramwaj - protest, Miasto chce się rozwijać-protest!!! Każdy kto ma dziurę w d....e - protestuje dla samego protestowania. Tylko po co? Jesli Katowice przestaną się rozwijać to padną na pysk i już nikt nie będzie tu chciał mieszkać. Kiedyś poprzedni Prezydent chciał budować obwodnicę dla Podlesia - inwestycja zablokowana-obecnie z Podlesia nie da się wyjechać, bo wszyscy się pchają na Jankego w Ochojcu, podobnie jest w Ligocie i Panewnikach- jest plan obwodnicy z Bochenskiego do Kościuszki przez las i dzikie wysypisko śmieci za akademikami - i co mamy? PROTEST !!! Przykłady możemy mnożyć!!!

P
Przyjezdny
2019-06-19T16:14:28 02:00, tragedia katowicka:

to jest obraz rozpaczy i tragedii tego miejsca i tego miasta

pazerne łapska wydra każdy skrawek parku, zieleni, lasu byle tylko budowac i kasować a potem idą dalej a problem zostaje juz na dziesięciolecia

Proszę mi zatem powiedzieć gdzie mam mieszkać z sześciomiesięcznym dzieckiem, kiedy nie mam żadnego lokum w spadku po dziadkach czy rodzicach? Mam caly czas wynajmować albo kupić mieszkanie w wielkiej płycie gdzie muszę walczyć z niesprawnym ciągiem wentylacyjnym który zakłuca pracę piecyka gazowego, mieć słabe ciśnienie wody i płacić niezrozumiałe pieniądze z tytułu "podzielników ciepła" ? NIe mówiąc już o małych balkonach i azbeście na elewacji... Może Pan mi zaoferuje jakieś inne lokum niż nowe osiedle w miejscu gdzie żaden park bez dużych nakladów finansowych rósł nie będzie?

A
Ala

Koniec z budową nowych bloków w Dolinie Trzech Stawów. Już te bloki co postawili na starym stadionie, przy samym stawie były przesadą.

Z
Ziom

A drogi dojazdowe do tych osiedli jakieś są w planach? Wyjazd i wjazd będzie graniczył z cudem. Zapraszamy na Ochojec i Piotrowice. Taki właśnie nam włodarze koszmar szykują. A pan Krupa podobno coś z logistyką ma wspólnego.

d
dvfv

zlodzieje dla zlodziei i bezmozgowcow

Dodaj ogłoszenie