Osłabiony kontuzjami Jastrzębski Węgiel zgarnął trzy punkty

Piotr Chrobok
W meczu rozpoczynającym 24. kolejkę PlusLigi siatkarze Jastrzębskiego Węgla pokonali we własnej hali Cuprum Lubin 3:0. Jastrzębianie mają już tylko punkty straty do wicelidera ONICO, ale warszawanie mają mecz w zapasie. Obie drużyny rywalizują o drugie miejsce, które daje bezpośredni awans do półfinału play off.

Gospodarze musieli sobie radzić w w tym spotkaniu bez swoich liderów. Rozgrywający Lukas Kampa nabawił się urazu pleców i nie zagrał już w przegranym meczu z Resovią, spotkanie z Cuprum też oglądał z trybun. Trener Roberto Santilli liczy, że Niemiec będzie gotowy do gry na super ważne spotkanie w przedostatniej kolejce z ONICO Warszawa.

W obu tych spotkaniach zastąpił go z powodzeniem Nikodem Wolański, ale i no tuż przed meczem na treningu wybił sobie kciuk. W związku z tym w meczowej czternastce znalazł się junior z Akademii Talentów Artur Błażej. Zabrakło w niej natomiast Juliena Lyneela. Francuskiemu przyjmującemu przeszkodziła kontuzja mięśnia przywodziciela jakiej nabawił się podczas treningu w ramach przygotowań do tego meczu.

W tej sytuacji gra gospodarzy na początku meczu falowała. Prowadzili tylko 3:2, ale potem po dobrej serii zagrywek Wojciecha Ferensa zwiększyli przewagę. Lubianie jednak nie rezygnowali i po akcji Luke’a Smitha z szóstej strefy doprowadzili do wyrównania (11:11). Gospodarze ponownie zyskali kilkupunktowy zapas. Trener gości Marcelo Fronckowiak poprosił o czas czym wybił z rytmy swoich zawodników i ułatwił gospodarzom wygrać pierwszego seta.

W drugiego seta lepiej weszli goście, którzy mocno przycisnęli jastrzębian zagrywką (2:5). Gospodarze długo nie potrafili złapać swojego rytmu, po raz pierwszy wyszli na prowadzenie dopiero w połowie partii (16:15). Siatkarze Santilliego nie wypuścili już szansy na wygranie drugiego seta, głownie za sprawą Ferensa i Dawida Konarskiego.

W trzecim, jak się okazało ostatnim w tym meczu secie, gospodarze prowadzili prawie od początku do końca. Spotkanie zakończył udanym atakiem najlepszy zawodnik tego spotkania Ferens. Teraz mają 10 dni na przygotowanie się do meczu z ONICO.

Jastrzębski Węgiel – Cuprum Lubin 3:0 (25:18, 25:20, 25:17)

Jastrzębski Węgiel: Konarski, Wolański, Kosok, Hain, Ferens, Fromm, Popiwczak (libero) oraz Rusek, Gunia, Szwed