Ośmiokąt edukacyjny w Bielsku-Białej: Fundacja Arka zachęca...

  Ośmiokąt edukacyjny w Bielsku-Białej: Fundacja Arka zachęca - nie bądź jednorazowy! [ZDJĘCIA]

  KLM

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Ośmiokąt edukacyjny w Bielsku-Białej: ekolodzy z Fundacji Ekologicznej Arka zachęcają - nie bądź jednorazowy!
  1/23
  przejdź do galerii

  Ośmiokąt edukacyjny w Bielsku-Białej: ekolodzy z Fundacji Ekologicznej Arka zachęcają - nie bądź jednorazowy! ©Łukasz Klimaniec

  Fundacja Ekologiczna Arka z Bielska-Białej wraz z dziećmi z miejscowej SP 2 niecodziennym happeningiem na placu Chrobrego zainaugurowali ogólnopolską akcję „Nie bądź jednorazowy”. Poruszają problem ilości odpadów opakowaniowych i ekokonsumpcji.
  Ośmiokąt edukacyjny to przestrzenna instalacja o wymiarach ok. 20 m kw. i wysokości dwóch metrów. Na każdej ze ośmiu ścian zamontowany jest poster edukacyjny. Punktualnie w południe na placu Chrobrego w Bielsku-Białej Fundacja Ekologiczna Arka z Bielska-Białej wraz z dziećmi z bielskiej Szkoły Podstawowej nr 2 widowiskowym happeningiem „Wszystkie kolory recyklingu” rozpoczęli ogólnopolską kampanię „Nie bądź jednorazowy”.


  - Edukujemy dzieci, jak ograniczać ilość odpadów, jak segregować, jak postępować z odpadami już na etapie zakupów w sklepie - wyjaśnia Wojciech Owczarz, prezes Fundacji Ekologicznej Arka. - Każdy z ośmiu posterów dotyczy innego tematu, dzieci mają przestrzenną lekcję, dowiadują się np. o problemach z dzikimi wysypiskami, czy z paleniem odpadów - dodaje.

  Owczarz zwraca uwagę, jak ważne jest edukowanie dzieci i dorosłych. - Nawet najlepsze systemy nie zadziałają, jeśli ludzie nie będą odpowiednio poinformowani i wyedukowani. Są ogromne inwestycje, jak Zakład Gospodarki Odpadami w Bielsku-Białej, ale jeśli ludzi nie nauczymy, jak mają segregować, to nie będzie sprawnie działał - mówi.

  W ramach Ogólnopolskiej kampanii „Nie bądź jednorazowy” w ciągu całego roku organizowane będą happeningi, wystawy i warsztaty w największych miastach w Polsce. W kampanii ekolodzy realizujemy także akcję 365 reklamówek śmieci (www.365reklamoweksmieci.pl ), Listy dla Ziemi (www.listydlaziemi.pl), jak również pokazy Mobilnej wystawy edukacyjnej.


  *Zamieszki przed siedzibą JSW: Policja znowu strzelała do związkowców WIDEO + ZDJĘCIA
  *Psychopata z Zabrza więził kobietę w kanale. Opis tortur jest drastyczny. Czy zostanie skazany?
  *Zielony jęczmień na odchudzanie? Tak! To działa. Właśnie zielony jęczmień stosują gwiazdy TV
  *Zwolnienia grupowe w Biedronce to fakt. Oto pracownicy do zwolnienia
  *Śląsk Plus - pierwsza rejestracja za darmo. Zobacz nowy interaktywny tygodnik o Śląsku

  Czytaj treści premium w Dzienniku Zachodnim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (1)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  polski minister środowiska mówi, że selektywna zbiórka odpadów jest niepotrzebna

  Komisarz z Brukseli (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 2

  Dzieci i po co to wszystko - polski minister środowiska mówi, że selektywna zbiórka odpadów jest niepotrzebna......rozwiń całość

  Dzieci i po co to wszystko - polski minister środowiska mówi, że selektywna zbiórka odpadów jest niepotrzebna... .portalsamorzadowy.pl/gospodarka-komunalna/nie-widze-powodu-zeby-nakladac-obowiazek-segregowania-smieci,56300.htmlzwiń

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  DZ poleca

  Wideo