MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Ostatni mecz Lecha Poznań bez kibiców? O tym zdecyduje Komisja Ligi

Bartosz Kijeski
Kibice Lecha Poznań pod koniec spotkania Lecha Poznań z Legią Warszawa wyrzucili race na murawę ADAM JASTRZEBOWSKI
Podczas niedzielnego meczu Lecha Poznań z Legią Warszawa kibice nie wytrzymali. Na niecały kwadrans przed ostatnim gwizdkiem sędziego spotkanie zostało przerwane z powodu rzuconych rac na boisko. Komisja Ligi będzie mogła wytoczyć przeciwko fanom Kolejorza najcięższe działa.

Fani Lecha Poznań podczas tego spotkania zaprezentowali kilka efektownych opraw. Wcześniej, jeszcze przed pierwszym gwizdkiem, pojawiła się także "kartoniada" na trybunie numer III. Na niej znalazło się jedno słowo - biały napis "wstyd" na czarnym tle - który doskonale oddał odczucia sympatyków poznańskiej ekipy w tym sezonie.

"Wstyd" - taki napis pojawił się na trybunie nr III podczas meczu Lecha Poznań  z Legią Warszawa
"Wstyd" - taki napis pojawił się na trybunie nr III podczas meczu Lecha Poznań z Legią Warszawa ADAM JASTRZEBOWSKI

Do niecodziennej sytuacji doszło w 78. minucie spotkania przy stanie 0:2 dla ekipy Legii Warszawa. Kibice Kolejorza zasiadający na trybunie dla najzagorzalszych sympatyków (Kocioł), wyrzucili dziesiątki rac na murawę, dając upust emocjom. Spotkanie zostało przerwane na ok. 5 minut. Gdy race się wypaliły, stewardzi oczyścili boisko z pozostałości, a mecz został dokończony.

Wiele wskazuje na to, że nie wszyscy będą mogli zobaczyć ostatni mecz Lecha Poznań z Koroną Kielce (25 maja) w tym sezonie. O tym zadecyduje już Komisja Ligi, która w środę zbierze się na posiedzeniu, by ogłosić werdykt. W grę wchodzi zamknięcie trybuny nr II, skąd zostały rzucone race. Klub z pewnością otrzyma również karę finansową. Nie wiadomo również, jak zachowa się obecna wojewoda wielkopolska Agata Sobczyk, która także ma prawo do zamknięcia obiektu.

Do takich sytuacji w Poznaniu nie dochodzi często, by nie powiedzieć, że nie dochodzi w ogóle. Ostatni raz takie zajście miało miejsce w 2018 roku, również podczas meczu Lecha z Legią. Wówczas w ostatniej kolejce sezonu, Wojskowi, którzy spotkaniem z Kolejorzem mieli przypieczętować tytuł mistrzowski, także prowadzili 2:0, a kibice w 76. rozpoczęli inwazję na murawę. Pojedynek przerwano, został przyznany walkower Legii, a Komisja Ligi nałożyła wówczas na poznaniaków najwyższą grzywnę w historii, wynoszącą 120 tysięcy złotych.

Kibice Kolejorza otrzymali również karę od wielkopolskiego wojewody, który zamknął stadion na osiem spotkań (pięć ligowych i trzy pucharowe). Komisja Ligi mając na uwagę tę srogą karę, zamknął trybunę nr II na jedno spotkanie ekstraklasy, a fani, którzy byli podczas tego spotkania, nie mogli wejść jeszcze na trzy kolejne mecze.

40 tysięcy kibiców obejrzało na ENEA Stadionie porażkę Lecha Poznań z Legią Warszawa

40 tysięcy cierpiało oglądając klęskę Lecha z Legią. Przy Bu...