Otwarcie lodowiska na rynku w Katowicach już 4 grudnia. Na miejską ślizgawkę wejdziemy bez maseczki?

Olga Krzyżyk
Olga Krzyżyk
4 grudnia otwarte zostanie lodowisko na rynku w Katowicach
4 grudnia otwarte zostanie lodowisko na rynku w Katowicach ARC DZ
Na rynku w Katowicach już w piątek, 4 grudnia, uruchomione zostanie miejskie lodowisko. Ślizgawka będzie udostępniona bezpłatnie dla wszystkich posiadających swoje łyżwy. Oczywiście łyżwy będzie można też, odpłatnie, wypożyczyć. Z powodu epidemii koronawirusa na lodowisku będzie obowiązywał limit osób, które będą mogły jednocześnie z niego korzystać. A co z maseczkami? Okazuje się, że na tafli wcale nie musimy jej nosić. Katowiccy urzędnicy zalecają jednak, by nie zdejmować maseczek.

Otwarcie lodowiska na katowickim rynku

W Katowicach będzie można pojeździć na łyżwach. W piątek 4 grudnia uruchomiona zostanie sezonowa tafla na katowickim rynku. Z powodu epidemii koronawirusa na ślizgawce wprowadzony zostanie 40-osobowy limit osób mogących jednocześnie korzystać z lodowiska. Ślizgawka będzie miała wymiary 20 na 20 metrów.

- Podobnie jak w latach poprzednich będziemy lodowisko udostępniać bezpłatnie dla wszystkich posiadających swoje łyżwy. Dla osób bez własnego sprzętu będzie działała wypożyczalnia, w której za 5 zł będzie można je wypożyczyć. Lodowisko planujemy utrzymać do końca lutego, chyba, ze warunki atmosferyczne pozwolą dłużej – mówi Daniel Muc, dyrektor MOSiR Katowice.

Nie przeocz

Lodowisko będzie czynne od 9.00 do 22.00. Obsługiwać je będą pracownicy MOSiR Katowice, którzy zadbają o taflę, a także reżim sanitarny. Dodatkowo, także 4 grudnia, mieszkańcom udostępnione zostanie lodowisko w Murckach.

Katowickie lodowisko w czasie epidemii koronawirusa

Bez maseczki na lodowisku? Okazuje się, że na miejskiej ślizgawce na rynku w Katowicach nie trzeba zakładać maseczki czy przyłbicy ochronnej. Z powodu reżimu sanitarnego jest wprowadzony natomiast limit osób, które jednocześnie mogą przebywać na tafli lodowiska. To maksymalnie 40 osób w czasie jednej ślizgawki. Na ślizgawce nie trzeba mieć maseczki, ale jest to zalecane.

- Zgodnie z obowiązującymi przepisami rzeczywiście wchodząc na taflę ślizgawki można zdjąć maseczkę. Natomiast rekomendujemy, by jednak w trosce o bezpieczeństwo swoje i innych pozostawić ją - mówi Ewa Lipka, rzeczniczka prasowa Urzędu Miasta w Katowicach.

Już od początku października działa płatne lodowisko „Satelita” w katowickim Spodku. W związku ze stanem epidemicznym, wszyscy uczestnicy ślizgawki w Spodku zobowiązani są do przestrzegania zasad bezpieczeństwa. Wśród obowiązków, których trzeba przestrzegać jest m.in. obowiązkowa dezynfekcja dłoni przez uczestników przy wejściu do obiektu lub na teren wydarzenia oraz opuszczając obiekt; obowiązkowe zakrywanie ust i nosa na terenie obiektu, a także w kolejce oczekując na wejście na teren obiektu; samodzielne wyposażenie się uczestnika w materiały ochrony osobistej typu maseczka, przyłbica, rękawiczki jednorazowe; zachowanie dystansu m.in. 1,5 metra od innych klientów i pracowników obsługi.

Zobacz koniecznie

4 grudnia ma ruszyć ogólnodostępne i bezpłatne lodowisko w Murckach oraz bezpłatne lodowisku na rynku w Katowicach.

Przypomnijmy, że zgodnie z rozporządzeniem Rady Ministrów w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii do dnia 27 grudnia 2020 r. nakłada się obowiązek zakrywania, przy pomocy odzieży lub jej części, maski, maseczki, przyłbicy albo kasku ochronnego, ust i nosa m.in. w

  • środkach publicznego transportu zbiorowego,
  • miejscach ogólnodostępnych, w tym na drogach i placach, na terenie cmentarzy, promenad, bulwarów, miejsc postoju pojazdów, parkingów leśnych,
  • terenie nieruchomości wspólnych oraz na terenie takich nieruchomości o innych formach posiadania,
  • zakładach pracy, jeżeli w pomieszczeniu przebywa więcej niż 1 osoba,
  • oraz w budynkach użyteczności publicznej przeznaczonych na potrzeby: administracji publicznej, wymiaru sprawiedliwości, kultury, kultu religijnego, oświaty, szkolnictwa wyższego, nauki, wychowania, opieki zdrowotnej, społecznej lub socjalnej, obsługi bankowej, handlu, gastronomii, usług, w tym usług pocztowych lub telekomunikacyjnych, turystyki, sportu, obsługi pasażerów w transporcie kolejowym, drogowym, lotniczym, morskim lub wodnym śródlądowym; za budynek użyteczności publicznej uznaje się także budynek biurowy lub socjalny,
  • a także w obiektach handlowych lub usługowych, placówkach handlowych lub usługowych i na targowiskach (straganach),
  • w trakcie sprawowania kultu religijnego, w tym czynności lub obrzędów religijnych, w budynku użyteczności publicznej przeznaczonym na potrzeby kultu religijnego oraz na cmentarzu.

Musisz to wiedzieć

Bądź na bieżąco i obserwuj

Dopłaty do cen energii

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie