MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Otwarcie nowego łącznika drogowego w Siemianowicach Śląskich. Połączenia ulicy Oświęcimskiej z Michałkowicką

Olga Krzyżyk
Olga Krzyżyk
Otwarcie nowego łącznika drogowego w Siemianowicach Śląskich.Zobacz kolejne zdjęcia/plansze. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE
Otwarcie nowego łącznika drogowego w Siemianowicach Śląskich.Zobacz kolejne zdjęcia/plansze. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE Wojciech Mateusiak
W Siemianowicach Sląskich, symbolicznym przecięciem wstęgi, otwarto nowy łącznik drogowy. Przejazd ten łączy ulicę Oświęcimskiej z Michałkowicką w dzielnicy Michałkowice. Ma na celu rozładowanie korków i usprawnienie ruchu w mieście.

Nowa droga w Siemianowicach Śląskich. Połączenia ulicy Oświęcimskiej z Michałkowicką

W Siemianowicach Śląskich oddano do użytku nowy łącznika drogowego o długości 621 metrów. Nowa droga ma na celu rozładowanie porannych i popołudniowych korków na trasie północ-południe w relacji Katowice-Siemianowice Śląski-tzw. północne gminy (Piekary Śl, Wojkowice, Bobrowniki, Pyrzowice).

Dokładnie od piątku, 31 lipca, kierowcy przejeżdżający przez Siemianowice Śląskie ulicą Oświęcimską, a chcący dojechać do ulicy Michałkowickiej i dalej do ul. Zwycięstwa, mogą skorzystać z nowego, sześciusetmetrowego łącznika drogowego. Wzdłuż łącznika drogowego biegnie też ścieżka rowerowa.

Połączenia ulicy Oświęcimskiej z Michałkowicką, do której wcześniej już został utworzony łącznik z ulicą Zwycięstwa (wsparty finansowo przez fundusz Solidarności Metropolii GZM) stanowi dopełnienie kompletnej już infrastruktury usprawniającej komunikację samochodowo-publiczno-rowerową w mieście oraz regionie - mówi Piotr Kochanek, rzecznik prasowy Urzędu Miasta w Siemianowicach Śląskich.

- Całość przedsięwzięcia objęła budowę drogi o długości 631 m, chodników i ścieżek rowerowych, zjazdów publicznych i skrzyżowań (rond), a także kanalizacji deszczowej, oświetlenia drogi i przejść dla pieszych oraz rozbudowę, przebudowę i zabezpieczenie sieci uzbrojenia terenu - dodaje Piotr Kochanek.

Łączna ilość aut pokonująca ulicę Oświęcimską, a dalej Bytkowską przy wieży TVP, to rocznie ponad 11 milionów pojazdów.

Inwestycja kosztowała ponad 6,2 mln zł z czego 50 proc. kosztów kwalifikowanych pokryło dofinansowanie pozyskane przez Gminę w ramach tzw. Funduszu Dróg Samorządowych.

Uroczyste otwarcie nowej drogi odbyło się 31 lipca. Łącznik otwarto symbolicznym przecięciem wstęgi przez Rafała Piecha, prezydenta Siemianowic Śląskich, Agnieszkę Gładysz, I zastępcę prezydenta oraz Adama Cebulę, przewodniczącego Rady Miasta. W uroczystości udział także wzięli m.in.: Marek Waszkiewicz, prezes zarządu Przedsiębiorstwa Budowy Dróg DROGOPOL-ZW Sp. z o.o., Adam Peterek, naczelnik Wydziału Infrastruktury Drogowej, radni miejscy oraz mieszkańcy Siemianowic Śląskich.

od 7 lat
Wideo

Od dzisiaj kierowcy Ubera i Bolta muszą mieć polskie prawo jazdy.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na dziennikzachodni.pl Dziennik Zachodni