Otwarcie saunarium w Chorzowie. Są tu trzy sauny, strefa...

  Otwarcie saunarium w Chorzowie. Są tu trzy sauny, strefa relaksu oraz strefa chłodu ZDJĘCIA

  Zdjęcie autora materiału

  Olga Krzyżyk

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Tak wygląda saunarium w Katowicach
  1/20

  Przejdź do
  galerii zdjęć

  ©Arek Gola

  Otwarcie saunarium w budynku przy placu Powstańców 1, w skład którego wchodzi sauna sucha, parowa, na podczerwień, strefa relaksu i strefa chłodu. Mieszkańcy z saunarium będą mogli skorzystać już od 10 grudnia. Zobaczcie zdjęcia z nowego kompleksu.
  Już w najbliższy poniedziałek, 10 grudnia, mieszkańcy Chorzowa będą mogli korzystać z profesjonalnego saunarium, które mieście się w budynku przy placu Powstańców (tam, gdzie basen). Otwarty zostanie kompleks, w skład którego wchodzić będą trzy sauny: sucha, parowa oraz infrared, czyli sauna na podczerwień. W saunarium będzie można także skorzystać z wiadra bosmańskiego, balii, kostkarki lodu, a także odprężyć się w strefie wypoczynku. W kompleksie saunarium może przebywać jednocześnie 20 osób.

  Zobacz zdjęcia:
  Zobacz galerię


  W wyznaczonych godzinach obowiązywać będzie strefa tekstylna i nietekstylna. Strefa tekstylna obowiązuje w momencie, gdy z saunarium mogą korzystać tylko osoby dorosłe. W strefie nietekstylnej mogą przebywać osoby nagie posiadające ręcznik, prześcieradło kąpielowe lub bawełniany szlafrok kąpielowy. Osoby wchodzące do tego obszaru powinny zdjąć stroje kąpielowe, kąpielówki.

  Ponadto w wybranych dniach odbywać się będą seanse z saunamistrzem, który za pomocą rytuałów będzie rozprowadzał powietrze nasycone różnego rodzaju olejkami zapachowymi. Seanse saunowe będą odbywać się w czwartki o godz. 19 i 20 oraz o godzinie 21.

  Kompleks saunarium czynne będzie od poniedziałku do czwartku do godziny 16 do 22, a w piątek od godziny 15 do 22. Od poniedziałku do piątku do godz. 20 saunarium jest dostępne dla osób powyżej 16 roku życia. Z kolei od poniedziałku do piątku od godz. 20 saunarium jest dostępne tylko dla osób pełnoletnich.

  W soboty i niedziele z saun można skorzystać od godziny 10 do 2 w nocy. W sobotę i niedzielę do godz. 18 saunarium jest dostępne dla osób powyżej 16. roku życia. Po godz. 18 z saunarium mogą korzystać tylko osoby dorosłe.

  Ile kosztuje wizyta w kompleksie z saunami? Od poniedziałku do czwartku za wejść do saunarium zapłacimy 20 zł za godzinę. Z kolei od piątku do niedzieli bilet wstępu za godzinę kosztuje 30 zł. Po przekroczeniu tego czasu włączone zostanie naliczanie minutowe: 50 gr/min.

  Saunarium znajduje się w tej części budynku basenu MORiS, w której jeszcze niedawno urzędowali strażnicy miejscy.

  POLECAMY PAŃSTWA UWADZE:
  COP24 w Katowicach: Jakie są cele Szczytu Klimatycznego?  COP24 w Katowicach: Arnold Schwarzenegger o ochronie środowiska


  Czytaj treści premium w Dzienniku Zachodnim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  DZ poleca

  Najlepsze studniówki 2019: szalona zabawa

  Najlepsze studniówki 2019: szalona zabawa

  Hakerzy kradną dane ze smartfonów, zabezpiecz je.

  Hakerzy kradną dane ze smartfonów, zabezpiecz je.

  Zobaczcie, jak mieszkają polscy milionerzy ZDJĘCIA

  Zobaczcie, jak mieszkają polscy milionerzy ZDJĘCIA