OZZL pisze czarną księgę ochrony zdrowia woj. śląskiego

Redakcja
Arkadiusz Ławrywianiec
Udostępnij:
Lekarze zrzeszeni w śląskim regionie Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Lekarzy poinformowali w środę, że powstaje "Czarna księga ochrony zdrowia woj. śląskiego", w której zostaną opisane kontrowersyjne przypadki związane z funkcjonowaniem szpitali.

Zarząd regionu śląskiego OZZL poinformował, że od kwietnia 2011 roku otrzymał ponad 100 zgłoszeń z oddziałów terenowych woj. śląskiego dotyczących nadmiernej redukcji zatrudnienia lekarzy, niezapewniania całodobowej specjalistycznej opieki lekarskiej pacjentom szpitali, zamykania całych oddziałów szpitalnych lub ich łączenia, utrudniania prowadzenia działalności związkowej, m.in. poprzez zwalnianie działaczy związkowych i innych lekarzy popierających OZZL.

Związkowcy zapowiedzieli, że "wiele przykładów działań niektórych pracodawców i części władzy publicznej na szkodę OZZL, lekarzy, innych pracowników ochrony zdrowia, pacjentów lub finansów publicznych" zostanie udokumentowanych w przygotowywanej przez związek publikacji pt.: "Czarna księga ochrony zdrowia woj. śląskiego 2010-2012".

Jak poinformował PAP przewodniczący Zarządu Regionu Śląskiego OZZL dr Maciej Niwiński, czarna księga zostanie udostępniona prawdopodobnie pod koniec marca 2012 roku. "Oczekujemy na potwierdzenia tych informacji oraz pełną dokumentację" - powiedział Niwiński.

Ponadto zarząd regionu śląskiego zdecydował, że we wszystkich szpitalach i przychodniach województwa śląskiego, w których działa OZZL, zostanie przeprowadzona szczegółowa analiza prawna stanu istniejących lub "zawieszonych" sporów zbiorowych głównie z lat 2006 i 2007. Jak podało OZZL, w tych latach zostały wszczęte spory zbiorowe, które zakończyły się podpisaniem porozumienia bądź protokołu rozbieżności. Celem analizy jest ustalenie: jest spór, czy go nie ma.

28 września zarząd regionu śląskiego OZZL uchwalił pogotowie strajkowe. Do tej pory odbyły się w pobliżu Urzędu Marszałkowskiego i Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego w Katowicach dwie pikiety.

Biuro prasowe Urzędu Marszałkowskiego poinformowało w środę, że marszałek województwa śląskiego Adam Matusiewicz na początku października (w trakcie wspólnego spotkania związków zawodowych z wojewodą śląskim) wyraził chęć kontynuowania rozmów ze związkowcami i "nadal ją niezmiennie podtrzymuje". (PAP)

* CZYTAJ KONIECZNIE
RYJEK 2011 - WIDEO Z NAJLEPSZYMI SKECZAMI RYBNICKIEJ JESIENI KABARETOWEJ I ZDJĘCIA ZZA KULIS - ZOBACZ KONIECZNIE I BAW SIĘ DOBRZE
CZY STADION ŚLĄSKI POWINIEN ZMIENIĆ NAZWĘ? SPRAWDŹ, KTÓRE FIRMY SA ZAINTERESOWANE OBJĘCIEM PATRONATU

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Twitterze!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na Twiterze!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Wideo

Komentarze 3

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

s
separatysta z odzysku
Czy ktos zrobi wreszcie porzadek, jak nie Gorzelik lub Smolorz to Roczniok...na dodatek jakie to bezczelne!!!
s
stefan
Podzial funduszów przez NFZ dla Slaska jest ewidentnym dowodem tego,ze Slask traktowany jest jako kolonia polska.Ta szkaradna okupacja Ziemi Slaskiej przez tzw.wladze centralne Warszawy doprowadzilo do odrodzenia sie nastrojów odseparowania sie od Polski.Juz przed wojna byla "honorowana"Autonomia Slaska.Panstwo polskie uznalo niepodleglosc Kosowa czy np.Litzwy ,Lotwy itd.o znikomej ludnosci.Kosowarów nie ma nawet miliona,a Slask ze swoimi 6 milionami ludnosci i zapleczem przemyslowym-odmawia mu sie nawet Autonomii przez wladze polskie.Slask to Góry,Dolny Zaolzie,Slask siegajacy do dawnej NRD(Hoyeswerda i inne).Slask ma niezbywalne prawo do samostanowienia o swojej przyszolsci ,które mu wladze polskie notorycznie od lat odmawiaja.Minimalne inwestycje gospodarskie a tylko wyzysk i rabunkowa gospodarka na Slasku sa dowodem traktowania Go jako piate kolo u wozu interesów Polski.Unia Europejska musi byc o tym poinformowana ,ze w srodku Europy sa regiony traktowane gorzej jak kraje trzeciego swiata.-
Z
ZLNŚl
28.10.2011
Oświadczenie
Związku Ludności Narodowości Śląskiej
w związku z dyskryminacyjnymi działaniami NFZ

Związek Ludności Narodowości Śląskiej przyłącza się do środowisk wyrażających swoje oburzenie działaniami Narodowego Funduszu Zdrowia w związku z jego ostatnim podziałem pieniędzy.
Ciągłe opowiadanie przez władze państwowe bajek o dążeniach do decentralizacji państwa mijają się coraz bardziej z prawdą. Postępujący centralizm państwa służy do zabierania śląskich pieniędzy i rozdawania ich według nieznanych zasad. Jednak te nie opublikowane zasady coraz bardziej dyskryminują mieszkańców Górnego Śląska. Dowodem tego jest ostatni podział pieniędzy przez Narodowy Fundusz Zdrowia.
Nie zgadzamy się na dalsze okradanie mieszkańców województwa śląskiego.
Zachowanie NFZ ośmiesza centralne rozdawnictwo zebranych pieniędzy, jak również wszystkich tych, którzy je popierają. Uważamy, że pieniądze powinny być wydawane tam gdzie zostały wypracowane.
Centralistyczne działania władz Polski spowodowały już, że trzeci co do znaczenia ośrodek przemysłowy Europy jakim był Górny Śląsk stał się biedakiem Europy. Dalsze okradanie mieszkańców Górnego Śląska przez władze centralne będzie skutkowało pogłębiającym się separatyzmem. Wina za wzrastający separatyzm na Górnym Śląsku spada na władze centralne, pokazuje zarazem, że tzw. „powstania śląskie” nie miały na celu tzw. „powrotu do macierzy” Górnego Śląska, a jedynie na zabór ziem w celu ich wyzyskania co się także obecnie dzieje.

Roczniok Andrzej
Kołodziejczyk Rudolf
Przejdź na stronę główną Dziennik Zachodni
Dodaj ogłoszenie