Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Pacjenci oddziałów onkologii w Gliwicach mogą w cieple oczekiwać na przyjęcie. Tauron postawił ogrzewane namioty przed wejście

OPRAC.:
Katarzyna Kapusta-Gruchlik
Katarzyna Kapusta-Gruchlik
Pacjenci onkologiczni czekają w ciepłych namiotach. Postawił je Tauron.Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE
Pacjenci onkologiczni czekają w ciepłych namiotach. Postawił je Tauron.Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE Marzena Bugała
Pacjenci onkologiczni oczekujący na przyjęcie na oddziały w Narodowym Instytucie Onkologii w Gliwicach, już nie marzną. Przed wejściem do budynku został ustawiony podgrzewany namiot. Ustawiła go firma Tauron.

Pandemia koronawirusa wydłużyła czas oczekiwania na przyjęcia do szpitali. Najdotkliwiej odczuwają to pacjenci onkologiczni, którzy dotychczas na rejestrację i test na obecność koronawirusa oczekiwać musieli na zewnątrz, często przy niekorzystnych warunkach pogodowych. Dzięki współpracy Narodowego Instytutu Onkologii oraz Taurona sytuacja uległa poprawie. Teraz przed oddziałami Instytutu w Gliwicach i Krakowie firma postawiła dla pacjentów specjalne namioty.

ZOBACZCIE ZDJĘCIA

– Tauron od zawsze działa na rzecz społeczności lokalnych. Sytuacja osób chorych na nowotwory jest w obecnym czasie szczególnie dramatyczna, dlatego bez wahania odpowiedzieliśmy na apel zarządu Narodowego Instytutu Onkologii. Cieszymy się z kolejnej udanej współpracy. Jeszcze wiosną, w trakcie pierwszej fali pandemii, przekazaliśmy szpitalowi maseczki ochronne – mówi Łukasz Zimnoch, rzecznik prasowy Tauron Polska Energia.

Ze względu na wydłużony czas trwania procedur związanych z przyjmowaniem chorych, namioty służą jako poczekalnie, osłaniając oczekujących przed deszczem, wiatrem i zimnem. Będą oddane do użytku szpitali tak długo, jak tylko wymagać będzie tego sytuacja.

– Jest takie powiedzenie, że prawdziwych przyjaciół poznaje się w biedzie. W tym przypadku również się to sprawdziło. Tauronowi nie jest obojętny los pacjentów onkologicznych, dla których pandemia jest szczególnie dotkliwa. Dzięki tej firmie mogą w godnych warunkach czekać na wykonanie badania w kierunku SARS-CoV-2 przed przyjęciem do naszego szpitala. Dziękujemy w ich i naszym imieniu – mówi prof. dr hab. n. med. Krzysztof Składowski, dyrektor Narodowego Instytutu Onkologii im. Marii Skłodowskiej-Curie w Gliwicach i Krakowie.

Służba zdrowia ze wsparciem Taurona

Tauron aktywnie włącza się w walkę z drugą falą pandemii koronawirusa. W połowie listopada firma oddała w ręce służb medycznych tymczasowy szpital w Krynicy-Zdroju. Prace wykonane przez Tauron dotyczyły adaptacji budynku oraz przeprowadzenia niezbędnych prac budowlanych i modernizacyjnych na jego terenie. Najtrudniejszym zdaniem było wykonanie instalacji tlenowej na pięciu kondygnacjach. Prace zostały wykonane dzięki zaangażowaniu pracowników Tauron Dystrybucji, a także kadry medycznej i pracowników Szpitala Wojskowego oraz szpitala im. J. Dietla.

Do walki z epidemią włączyli się też pracownicy grupy. Górnicy Tauron podczas 15 akcji charytatywnych przeprowadzonych od początku roku oddali już ponad 320 litrów krwi. To realna pomoc dla szpitali na Śląsku i w Małopolsce, które od początku trwania pandemii apelują o oddawanie krwi, której coraz częściej brakuje w bankach.

Bądź na bieżąco i obserwuj

od 12 lat
Wideo

Protest w obronie Parku Śląskiego i drzew w Chorzowie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera