Papryka z Lidla wycofana ze sklepów. Lidl wycofał ze sprzedaży całą serię papryki. Wewnętrzne badania sieci wykazały przekroczenie dopuszczalnego poziomu Ethephonu. Towar zakupiony w dniach 17-21 lipca 2018 roku można oddać w każdym sklepie Lidl.

Papryka z Lidla: Lidl wycofuje paprykę ze swoich sklepów

Sieć sklepów Lidl zdecydowała się na wycofanie całej partii papryki ze swoich sklepów. Jak napisał LIDL w swoim komunikacie: Wewnętrzne badania wykazały przekroczenie dopuszczalnego poziomu Ethephonu. Dlatego Lidl Polska podjął decyzję o wycofaniu z rynku produktu „Papryka słodka, luz” o numerze partii L 28/07, która była sprzedawana w dniach 17-21 lipca 2018 r.

Ethephon może powodować wystąpienie łagodnych, przejściowych objawów, takich jak: częstsze oddawanie moczu, biegunka. Ze względu na powyższe nie zaleca się dalszego spożywania produktu

Produkt „Papryka słodka, luz” o numerze partii L 28/07, sprzedawano w sklepach sieci Lidl w dniach 17-21 lipca 2018 r. W trosce o bezpieczeństwo konsumentów reakcja firmy Lidl była natychmiastowa i przedmiotowy produkt został wycofany ze sprzedaży. Ze względu na sprzedaż artykułu na kilogramy, zwrotowi podlega towar zakupiony w dniach 17-21 lipca 2018 r. Artykuł ten można zwrócić w każdym sklepie Lidl po okazaniu paragonu, a koszt jego zakupu zostanie zwrócony - czytamy w komunikacie.

Zwrot towaru dotyczy wyłącznie produktu „Papryka słodka, luz” o numerze partii L 28/07, która była sprzedawana w dniach 17-21 lipca 2018 r. Wszystkie inne produkty, z uwzględnieniem innych papryk słodkich, sprzedawane przez Lidl w Polsce nie są objęte wycofaniem. Lidl Polska przeprasza wszystkich konsumentów, którzy kupili wskazany produkt, za zaistniałą sytuację.

POLECAMY PAŃSTWA UWADZE:

Reprezentacja Polski zajęła 3. miejsce Mistrzostw Świata Dzieci z Domów Dziecka