Parafialny Ogród Botaniczny w Bujakowie: jego sława sięga daleko poza region. Warto tam być!

Szymon Bijak
Szymon Bijak
Parafialny Ogród Botaniczny w Bujakowie to miejsce pełne roślin, rzeźb czy kapliczek. Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE >>>
Parafialny Ogród Botaniczny w Bujakowie to miejsce pełne roślin, rzeźb czy kapliczek. Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE >>>Marzena Bugała - Azarko
Latem w każdy weekend do parafialnego ogrodu botanicznego w Bujakowie zjeżdżają się ludzie nie tylko z całego regionu, ale i Polski, którzy chcą wolny czas spędzić w towarzystwie niezwykłych uroków przyrody.

Sława ogrodu przy kościele św. Mikołaja sięga daleko poza Mikołów, a nawet i nasz region. Latem - w każdy weekend - zjeżdżają tu się osoby tak naprawdę z całej Polski. Nic w tym dziwnego. Kto nie chciałby spędzić swojego wolnego czasu w miejscu, w którym nie brakuje roślin, rzeźb czy kapliczek.

Ogród w Bujakowie zachwyca latem

Ogród w Bujakowie, który znajduje się przy ul. ks. Franciszka Górka 58 w Mikołowie, cieszy się popularnością od dawna. Został on założony w 1976 roku przez ks. kan. Jerzego Kempę, ówczesnego proboszcza, który zmarł we wrześniu ubiegłego roku (miał 83 lata).

Wielką troską otoczył więc nie tylko zabytkowy kościół św. Mikołaja, ale i jego otoczenie. Stworzył przepiękny ogród botaniczny, który po prostu zapiera dech w piersiach, co doskonale widać na zdjęciach zrobionych pod koniec lipca 2020 roku przez naszą fotoreporterkę. Ogród botaniczny zajmuje teren przy kościele o powierzchni ok. 1 ha.

Co ciekawe, wygrał on w przeszłości konkurs na najpiękniejszy ogród plebański w Polsce organizowany przez „Gościa Niedzielnego”.

Nie przeocz

Na jego obszarze znajduje się probostwo i klasztor Sióstr Służebniczek. Ogród słynie z wielu gatunków drzew, krzewów i kwiatów. Wszyscy odwiedzający to miejsce mogą zobaczyć zabytkową studnię z XVII wieku, a także jeden z nielicznych na Śląsku krzyż pokutny z 1681 roku.

Ogród jest chętnie odwiedzany przez parafian i pielgrzymów, którzy mogą w nim odpocząć i mają możliwość pomodlenia się w tak pięknym otoczeniu.

Otwarty jest on od poniedziałku do soboty w godz. 9-21, a także w niedziele, choć trochę krócej (12:30-21).

Musisz to wiedzieć

Zobacz koniecznie

Bądź na bieżąco i obserwuj

iPolitycznie - Czy słowa Stefańczuka o Wołyniu to przełom?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Twitterze!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na Twiterze!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Wróć na dziennikzachodni.pl Dziennik Zachodni
Dodaj ogłoszenie