Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Parking zewnętrzny przy Galerii Sfera w Bielsku-Białej nie będzie już bezpłatny

Kamil Lorańczyk
Kamil Lorańczyk
Zmiany dotyczą parkingu przy ulicy Grażyńskiego.
Zmiany dotyczą parkingu przy ulicy Grażyńskiego. Galeria Sfera
Za parkowanie przy Galerii Sfera w Bielsku-Białej trzeba będzie płacić. I to już od 31 maja. To decyzja właściciela galerii, który twierdzi, że zmiana ma być odpowiedzią na potrzeby klientów.

Parking przy ulicy Grażyńskiego w Bielsku-Białej, który znajduje się tuż obok Galerii Sfera będzie płatny. Taką decyzję podjął właściciel galerii w porozumieniu z gminą, w związku z lokalizacją Sfery I w strefie płatnego parkowania. Parking przy galerii jest parkingiem miejskim i była to dotychczas jedna z niewielu stref parkingowych nieobjętych systemem pobierania opłat w centrum Bielska-Białej.

– Decyzja o wprowadzeniu opłat to odpowiedź na potrzeby naszych klientów. Zależy nam, aby mieli oni możliwość komfortowego zrobienia zakupów i jak najszybszego załatwienia najpotrzebniejszych spraw na terenie galerii – mówi Monika Magner, dyrektor Galerii Sfera.

Modyfikacje są też konsekwencją zmian w miejskim systemie opłat parkingowych, które obowiązują od początku bieżącego roku. Jak wiadomo, Galeria Sfera dzierżawi parking i odpowiada za jego utrzymanie. Zarządzającym systemem parkingowym jest APCOA Parking Polska sp. z o.o.

Nie przeocz

Ile trzeba będzie zapłacić za parking?

Opłata za parking będzie pobierana od poniedziałku do piątku od drugiej rozpoczętej godziny (pierwsza godzina parkowania jest zwolniona z opłat) i wynosi 3 zł. Za trzecią i każdą kolejną rozpoczętą godzinę opłata wynosi 4 zł. W soboty i niedziele opłata będzie pobierana dopiero od trzeciej rozpoczętej godziny postoju i wynosi 3 zł za każdą godzinę (dwie pierwsze godziny parkowania są zwolnione z opłat).

W jaki sposób uiścić opłatę za parking?

System poboru opłat na terenie parkingu przy ul. Grażyńskiego będzie różnił się od tego, który funkcjonuje na parkingu wielopoziomowym przy Galerii II. Jak jednak zapewnia dyrektor M. Magner, korzystanie z niego pozostanie bardzo łatwe.

Po wjeździe na parking należy pobrać bilet z parkometru. Trzeba określić, na jak długi czas zamierzamy zostawić nasz pojazd, oraz uiścić opłatę. Do dyspozycji użytkowników parkingu jest osiem parkometrów. Po odebraniu biletu parkingowego należy pozostawić go za przednią szybą pojazdu w widocznym miejscu. Działa to na takiej samej zasadzie, jak parking w miejskiej strefie płatnego parkowania.

Alternatywnym rozwiązaniem jest pobranie aplikacji APCOA FLOW, za pomocą której również możemy zapłacić za parkowanie. Aplikacja daje też możliwość kontrolowania i przedłużania sesji parkowania.

Zobacz także

Jak w tym kontekście wygląda sytuacja klientów kina Helios oraz klubu My Fitness Place?

Klienci, którzy przyjadą do kina lub klubu fitness, mogą korzystać z parkingu na promocyjnych warunkach. Za pierwsze 5 godzin od poniedziałku do piątku, a także 6 godzin w soboty i niedziele postoju opłata nie jest pobierana, jeśli klient przekaże obsłudze lokalu numery rejestracyjne pojazdu. Umożliwi to przekazanie zarządzającemu parkingiem, że dany pojazd jest zwolniony z opłaty.

Przypomnijmy, że dotychczas system opłat funkcjonował jedynie na parkingu wielopoziomowym przy ulicy Mostowej, a został wprowadzony 18 marca 2019 roku. Klienci mogli skorzystać z dwóch darmowych godzin parkowania w tygodniu i trzech w weekendy. Zasady zmieniły się jednak 1 grudnia 2021 roku. Od tamtej pory darmowy parking obowiązuje przez jedną godzinę od poniedziałku do piątku, a przez dwie godziny w sobotę i niedzielę.

Na zmiany zdecydowano się, pomimo że według badań przeprowadzonych przez galerię, obowiązujący czas darmowego parkowania był optymalnym na zrobienie zakupów w Sferze, a także na skorzystanie z oferty gastronomicznej i rozrywkowej.

Musisz to wiedzieć

od 7 lat
Wideo

Tadeusz Płużański - Dlaczego warto pielęgnować pamięć o wyklętych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera