Paznokcie hybrydowe robione w gabinetach kosmetycznych mogą spowodować raka? Lekarze ostrzegają, że zabiegi, do których wykorzystuje się lampy UV, mogą nieść takie zagrożenie - wytwarzają bowiem takie samo promieniowanie, jak lampy znajdujące się w solariach. I chociaż promienie UVA, stosowane w lampach, nie prowadzą do nagłych oparzeń skóry jak promienie UVB, to jednak mogą powodować zmiany skórne, a także czerniaka. Na co zwracają uwagę lekarze? Czy paznokcie hybrydowe faktycznie mogą być realym zagrożeniem dla zdrowia? O tym dowiesz się z poniższego materiału.

Paznokcie hybrydowe przyczyną raka? Czerniak pod paznokciem

Miłośniczki paznokci hybrydowych muszą liczyć się z faktem, że takie zabiegi mogą nieść za sobą pewne ryzyko. Jakie? Komunikaty informujące o zagrożeniach płynących z korzystania gabinetów, gdzie stosuje się lampy UV pojawiały się już wcześniej w USA oraz Australii, gdzie moda na manicure z ich zastosowaniem była dużo wcześniej niż w Polsce. Onkolodzy zauważyli u młodych kobiet wzrost liczby czerniaków pod paznokciem. W Stanach Zjednoczonych wyniósł on 2 procent - czyli około dwa tysiące przypadków - informuje TVN24.

Ponadto stacja przywołuje w swoim materiale osobę Karoliny Jasko, polskiej modelki, mieszkającej w USA, która zachorowała na czerniaka pod paznokciem. Przyczyną choroby prawdopodobnie było zbyt częste naświetlanie dłoni pod lampam i UV.

Wyświetl ten post na Instagramie.

✨✨✨

Post udostępniony przez Karolina Jasko (@karolinajasko)

Chcę pokazać innym, że nawet jeśli mają jakieś blizny, to są piękni. Ja chociaż mam pewną skazę, to i tak mogę być Miss Illinois - mówi Karolina Jasko w programie "Polska i Świat" TVN24.

Paznokcie hybrydowe a zdrowy rozsądek

Lekarze ostrzegają przed eksperymentowaniem z paznokciami hybrydowymi w domu i zachęcają do korzystania z usług profesjonalistów. Apelują również o zachowanie umiaru i ostrożności. Ponadto niektóre salony kosmetyczne często rezygnują z lamp UV na rzecz lamp ledowych.

CZYTAJCIE KONIECZNIE
JAK ZROBIĆ PAZNOKCIE ŻELOWE KROK PO KROKU

Przed wizytą w salonie warto skorzystać z takich środków ostrożności jak:

  • posmarowanie dłoni kremem z filtrem
  • korzystanie z rękawiczem w trakcie zabiegu w gabinecie kosmetycznym

Równie istotna jest obserwacja skóry pod paznokciami. Czerniak bowiem przypomina wyglądem siniaka i łatwo go z nim pomylić.

Źródło: TVN24.pl

Wpisz miejscowość i sprawdź wyniki wyborów

POLECAMY PAŃSTWA UWADZE:

Wybory samorządowe w Zabrzu DRUGA TURA

Wybory samorządowe w Dąbrowie Górniczej DRUGA TURA

Wybory samorządowe w Bytomiu DRUGA TURA