Pewne zwycięstwo Igi Świątek w Indian Wells. Polka awansowała do trzeciej rundy

Andrzej Skibiński
Pewne zwycięstwo Igi Świątek w Indian Wells. Polka awansowała do trzeciej rundy Pawel Relikowski / Polska Press
Iga Świątek w świetnym stylu awansowała do trzeciej rundy turnieju WTA 1000 na kortach twardy w Indian Wells. 20-letnia Polka w godzinę i 13 minut rozprawiła się z Petrą Martić 6:1, 6:3.

Iga Świątek w pierwszej rundzie miała wolny los. Rywalizację w Indian Wells rozpoczęła od kolejnej, a na jej drodze stanęła sklasyfikowana na 45. miejscu w rankingu WTA Petra Martić. Jednak 30-letnia Chorwatka nie zawiesiła wysoko poprzeczki. Polka szybko i łatwo przejęła kontrolę nad meczem. Pierwszego gema przegrała dopiero przy stanie 5:1. Kolejny w tym secie był już ostatnim.

W drugiej partii 20-letnia Świątek nie straciła koncentracji, choć wymiany były nieco bardziej zacięte i dłuższe. Przegrała swoje dwa serwisy, za to czterokrotnie przełamała rywalkę.

W trzeciej rundzie zwyciężczyni Roland Garros 2020 zmierzy się z Weroniką Kudiermietową. 31. w rankingu WTA Rosjanka wygrała ze swoją rodaczką Ludmiłą Samsonową (41. WTA) 6:2, 6:3.

57 - na tylu występach w reprezentacji Polski zakończy karierę Łukasz Fabiański. Jego ostatni mecz odbędzie się w sobotę, przeciwko San Marino w eliminacjach mistrzostw świata. Z tej okazji otrzyma m.in. koszulkę upamiętniającą wszystkie spotkania. Na kolejnych slajdach wybraliśmy pięć najlepszych.Uruchom i przeglądaj galerię klikając ikonę "NASTĘPNE >", strzałką w prawo na klawiaturze lub gestem na ekranie smartfonu!