PGE GKS Bełchatów - GKS Katowice 4:1 [ZDJĘCIA]

Paweł Hochstim
Piłkarze PGE GKS Bełchatów pokonali w meczu sparingowym GKS Katowice 4:1. Bełchatowska drużyna znakomicie rozpoczęła to spotkanie i już po kwadransie wygrywała 3:0!

W 6. minucie po dobrym podaniu Michała Maka piłkę w bramce rywali umieścił Kamil Wacławczyk, a 4 minuty później Adrian Basta mocno dośrodkował w pole karne, a samobójczego gole strzelił Adrian Frańczak. Wreszcie w 15. minucie z lewej strony zacentrował Adam Mójta, a skutecznie głową uderzył Paweł Baranowski.

Rywale mieli duże problemy z przedostaniem się na przedpole bramki Arkadiusza Malarza, a honorowego gola zdobyli w 45. minucie, gdy łódzki sędzia Paweł Pskit podyktował karnego, którego na gola zamienił Grzegorz Goncerz.

W drugiej połowie Kiereś zmienił ustawienie i po kolei wprowadzał nowych zawodników. Szanse na kolejne gole mieli Mak, Maciej Małkowski i Bartosz Ślusarski. Ten ostatni w 58. minucie wykorzystał podanie Maka i ustalił wynik na 4:1.

4:1 Bartosz Ślusarski (58)

PGE GKS: I połowa Malarz (46, Zubas) - Basta (80, Bartosiak), Baranowski (60, Witasik), Flis (80, Stolarczyk), Mójta (80, Turniak) - Komołow (46, Rachwał), Baran (60, Poźniak) - Michał Mak (60, Wroński), Wacławczyk (46, Olszar; 88, Flaszka), Małkowski (60, Prokić) - Piech (46, Ślusarski). Trener: Kamil Kiereś.

Katowice: Bucek (46, Rudnicki) - Pietrzak (86, Frańczak), Kamiński (86, Leimonas), Pielorz (86, Cholerzyński), Frańczak (46, Czerwiński) - Patryk Kun (64, Ceglarz), Cholerzyński (46, Bętkowski), Leimonas (46, Wieczorek), Pitry (46, Duda), Lesko (64, Januszkiewicz) - Goncerz (46, Kujawa). Trener: Artur Skowronek.

Materiał oryginalny: PGE GKS Bełchatów - GKS Katowice 4:1 [ZDJĘCIA] - Dziennik Łódzki