PGE Skra Bełchatów - Aluron CMC Warta 0:3. Zawiercianie bliżej medalu PlusLigi

Siatkarze z Zawiercia po raz drugi wygrali w Bełchatowie mecz o brązowy medalZobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE PlusLiga/Paweł Piotrowski
W trzecim meczu o brązowy krążek mistrzostw Polski siatkarze PGE Skry Bełchatów przegrali z Aluronem CMC Wartą Zawiercie 0:3. Zawiercianie objęli w play off prowadzenie 2:1 i są bliżej medalu. Do wywalczenia historycznego miejsca na podium PlusLigi brakuje im już tylko jednej wygranej.

PGE Skra Bełchatów - Aluron CMC Warta 0:3. Zawiercianie bliżej medalu

Dotychczasowe mecze Skry i Aluronu były bardzo zacięte. W czterech potyczkach tych drużyn w tym sezonie zwycięzcę zawsze wyłaniał tie-break. W trzecim spotkaniu o brąz po raz pierwszy rywalizacja rozstrzygnęła się już w trzech setach. Zawiercianie gładko wygrali w Bełchatowie i są bliżej medalu. Do wywalczenia pierwszego w historii Warty miejsca na podium brakuje im już tylko jednego zwycięstwa, a kolejny pojedynek odbędzie się w piątek w Zawierciu.

ZOBACZCIEE ZDJĘCIA Z MECZU PGE SKRA BEŁCHATÓW - ALURON CMC WARTA ZAWIERCIE

W pierwszym secie goście szybko uzyskali 4-punktową przewagę. Skra dopingowana przez kibiców starała się gonić wynik, ale zawiercianie kontrolowali sytuację na parkiecie. Po dwóch atakach Facundo Conte Aluron prowadził 24:19. Bełchatowianie obronili trzy setbole, ale partię skończył skuteczny atak Urosa Kovacevicia.

Znacznie bardziej zacięty był drugi set. W nim wynik cały czas oscylował wokół remisu. W końcówce gospodarze odskoczyli na 21:19, lecz Warta ani myślała odpuszczać. Dzięki trudnym zagrywkom Miłosza Zniszczoła zawiercianie nie tylko odrobili straty, ale wyszli na prowadzenie 22:21, którego już nie oddali. Seta zakończył atak Dawida Konarskiego wybranego MVP spotkania.

W ostatniej partii po wyrównanym początku znów do głosu doszli goście, którzy po ataku Konarskiego objęli prowadzenie 17:14. Po autowej zagrywce Grzegorza Łomacza Aluron odskoczył na 23:19 i wiadomo było, że tym razem nie da Skrze ugrać nawet seta. Bełchatowianie zdobyli wprawdzie jeszcze dwa punkty, jednak to Warta po niespełna półtorej godzinie gry wygrała całe spotkanie 3:0 i jest o krok od historycznego medalu.

PGE Skra Bełchatów - Aluron CMC Warta 0:3 (22:25, 23:25, 21:25)

Skra Łomacz, Atanasijević, Kooy, Ebadipour, Kłos, Bieniek, Piechocki (libero) oraz Sawicki, Schulz, Taht

Aluron Cavanna, Konarski, Conte, Kovacević, Niemiec, Zniszczoł, Żurek (libero) oraz Malinowski, Szalacha

W play off 2:1 dla Aluronu (gra się do trzech wygranych). Kolejny mecz w piątek 13 maja o godz. 17.30 w Zawierciu.