PGE Skra Bełchatów - Jastrzębski Węgiel 3:0 ZDJĘCIA Superpuchar nie dla jastrzębian

W półfinale Superpucharu Mistrzów Polski 20-lecia Polsatu Sport PGE Skra Bełchatów wygrała z Jastrzębskim Węglem 3:0Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE fot. Piotr Sumara/PLS
W pierwszym meczu półfinałowym Superpucharu Mistrzów Polski 20-lecia Polsatu Sport PGE Skra Bełchatów pokonała Jastrzębski Węgiel i awansowała do finału. W walce o to trofeum bełchatowianie zmierzą się w niedzielę ze zwycięzcą spotkania ZAKSA Kędzierzyn-Koźle - Asseco Resovia. Zobaczcie zdjęcia z meczu PGE Skra Bełchatów - Jastrzębski Węgiel.

PGE Skra Bełchatów - Jastrzębski Węgiel wynik, zdjęcia

W tym roku Superpuchar Polski rozgrywany jest według zmienionych zasad. Zamiast rywalizacji mistrza kraju i zdobywcy Pucharu Polski władze naszej siatkówki zorganizowały w Arłamowie turniej z udziałem czterech drużyn, które w XXI wieku sięgały po mistrzostwo Polski.

W pierwszym meczu półfinałowym Superpucharu Mistrzów Polski 20-lecia Polsatu Sport PGE Skra Bełchatów pokonała Jastrzębski Węgiel 3:0. Bełchatowianie wygrali bez straty seta, ale pojedynek był bardzo zacięty i każda partia kończyła się na przewagi.

ZOBACZCIE ZDJĘCIA Z MECZU SKRA BEŁCHATÓW - JASTRZĘBSKI WĘGIEL

Najwięcej emocji było w otwierającym zmagania secie. Skra prowadziła od początku meczu i gdy było 24:22 wydawało się, że wygranie tej partii jest formalnością. Jastrzębianie obronili jednak dwie piłki setowe i wygrywając trzy piłki z rzędu później sami mieli trzy setbole, w czym spory udział miał bombardujący rywali atomowymi serwisami Jakub Bucki. Skra wyszła jednak z tych opresji, a seta zakończył as serwisowy Milana Katicia.

Druga partia miała podobny przebieg. Bełchatowianie niemal cały czas prowadzili. W końcówce było 22:17 i choć za sprawą serwisów Jurija Gładyra jastrzębianie odrobili część strat doprowadzając do stanu 24:22 dla Skry, to jednak rywale nie wypuścili wygranej z rąk kończąc partię po ataku Norberta Hubera.

W trzecim secie do głosu doszli jastrzębianie i to do nich należał początek tej partii. Później gra się wyrównała. Przy stanie 24:23 Jastrzębski Węgiel miał setbola, ale w decydujących momentach klasę pokazał Katić wybrany MVP spotkania. To za sprawą serbskiego przyjmującego Skra wygrała tę partię 28:26, a mecz zakończył blok Milada Ebadipoura na Buckim.

PGE Skra Bełchatów - Jastrzębski Węgiel 3:0 (29:27, 25:23, 28:26)