PGE Vive Kielce - NMC Górnik Zabrze 34:24 ZDJĘCIA, RELACJA Zabrzanie grali tylko do przerwy

Zaktualizowano
PGE Vive Kielce pokonało NMC Górnika Zabrze 34:24 fot. Dawid Łukasik
W rozegranym awansem meczu 3. kolejki PGNiG Superligi NMC Górnik Zabrze przegrał w Kielcach z PGE Vive 24:34. Zabrzanie w I połowie postraszyli mistrza Polski - po 16 minutach prowadzili na wyjeździe 10:8, ale później kielczanie rzucili cztery bramki z rzędu i kontrolowali wydarzenia na boisku, a po zmianie stron rozbili zabrzan. Zobaczcie zdjęcia z meczu PGE Vive Kielce - NMC Górnik Zabrze.

Zabrzanie rozpoczęli rywalizację w PGNiG Superlidze od dwóch domowych wygranych nad Grupą Azoty Puławy i Gwardią Opole, ale w środę rywal był z zupełnie innej półki. Dość powiedzieć, że PGE Vive Kielce od ośmiu lat niepodzielnie panuje na krajowym podwórku, a w sumie ma na koncie 16 tytułów mistrza Polski. Z 23 ostatnich meczów z kielczanami Górnik wygrał tylko jeden, a dziś nie poprawił tej statystyki.

W obu zespołach nie brakowało starych znajomych, bo przed sezonem z Zabrza do stolicy województwa świętokrzyskiego przeniósł się bramkarz Mateusz Kornecki, natomiast w drugą stronę powędrował obrotowy Bartłomiej Bis. Przygotowujący się do rywalizacji w Lidze Mistrzów z THW Kiel szczypiorniści z Kielc szybko objęli kilku bramkowe prowadzenie (4:1).

Później jednak potwierdziły się słowa trenera Vive Talanta Dujszebajewa, że jego zespół nie jest jeszcze w najwyższej formie. Gospodarzom przydarzył się przestój w grze i zabrzanie zaczęli odrabiać straty. Najpierw Bis doprowadził do remisu 8:8, a później po rzucie Aleksandra Buszkowa Górnik objął prowadzenie 10:8 zdobywając pięć trafień z rzędu.

W tym momencie trener Dujszebajew wziął czas i pobudził swoją drużynę do lepszej gry. Reprymenda szkoleniowca pomogła. Kielczanie rzucili cztery bramki z rzędu i wyszli na prowadzenie 12:10. Dwubramkowa przewaga Vive utrzymała się do przerwy.

Zobaczcie koniecznie

I połowa była w miarę wyrównana, za to po zmianie stron dominacja gospodarzy nie podlegała żadnej dyskusji. Dość powiedzieć, że przez pierwsze 14 minut II połowy kielczanie zdobyli dziesięć bramek, a zabrzanie tylko jedną, w czym spory udział miał świetnie bronicy Kornecki. Losy meczu zostały więc rozstrzygnięte, bo gospodarze złapali swój rytm i w 44 min. prowadzili 25:14, a goście często grali w osłabieniu. Górnik doznał pierwszej porażki w tym sezonie.