PHL: Zagłębie przegrywa, ale przekazuje maskotki dzieciom z domów dziecka [ZDJĘCIA]

Tomasz Szymczyk
Na Stadionie Zimowym w Sosnowcu ubrano już bożonarodzeniową choinkę, a hokeiści i kibice wzięli udział w akcji Teddy Bear Toss, w ramach której przekażą maskotki dzieciom z domu dziecka. I jednym, i drugim do szczęścia zabrakło jednak satysfakcjonującego wyniku, bo Zagłębie przegrało z Polonią Bytom aż 1:6.

Hokeiści sosnowieckiego Zagłębia już po raz drugi poprosili swoich kibiców o pomoc. Na niedzielny mecz z Polonią Bytom sympatycy drużyny ze Stadionu Zimowego mieli przynieść maskotki i w wyznaczonym momencie rzucić je na taflę. Tak też się stało, a zebrane pluszaki trafią do dzieci z sosnowieckiego domu dziecka.

Kibice i hokeiści sprawili im świąteczny prezent i niestety to byłoby na tyle, jeśli chodzi o radość w tym spotkaniu. Już w pierwszej akcji meczu prowadzenie dla Polonii zdobył Michał Działo. Cztery minut później podwyższył Martin Przygodzki i po pierwszej tercji to bytomianie prowadzili 2:0. Kiedy w drugiej części meczu kontaktową bramkę zdobył Marcin Jaros, wydawało się, że wynik będzie jednak sprawą otwartą. W ostatniej odsłonie meczu trafiali już tylko bytomianie (dwa razy Martin Przygodzki, a po razie Dmytro Demianiuk i Sebastian Kłaczyński) i to oni wygrali cały mecz 6:1.