Piast Gliwice – BATE Borysów. Od radości do łez. Kibice Piasta zapełnili stadion ZDJĘCIA KIBICÓW Emocje i fantastyczny doping kibiców

Piast Gliwice przegrał mecz z BATE Borysław mimo, że był lepszym zespołem. Kibice Piasta dopingowali swoich kibiców Lucyna Nenow
Piast Gliwice grał w środę z BATE Borysów w meczu rewanżowym I rundy eliminacji Ligi Mistrzów. Dla kibiców był to Mecz Przyjaźni, ze względu na sztamę łączącą fanów obu klubów. Byłeś na meczu? Może byli Twoi znajomi? Zobacz ZDJĘCIA KIBICÓW ze spotkania Piast Gliwice – BATE Borysów.

Od początku na trybunach panowała świetna atmosfera. Stadionowy spiker powitał gości z Białorusi w ich języku. Przed sektorem kibiców Piasta wywieszono wielką flagę w barwach Piasta i BATE z napisem „Futbolowi Fanatycy”. Miejscowi kibice mieli też w rękach flagi w barwach obu klubów.

ZOBACZCIE ZDJĘCIA

Przy wejściu piłkarzy z głośników popłynęła pieśń stworzona przez kibiców dla kibiców Piasta. Tekst pojawił się telebimach. Tuż przed rozpoczęciem meczu kibice z własnego nagłośnienia odtworzyli utwór bardzo przypominający hymn Ligi Mistrzów, którego do IV rundy eliminacji oficjalnie używać nie wolno.

Piast Gliwice kontrolował rewanżowe spotkanie z BATE Borysów, ale tylko do 80. minuty. W końcówce mistrz Polski stracił dwa gole i już w I rundzie odpadł z eliminacji Ligi Mistrzów. Gliwiczanie w europejskich pucharach nie wygrali jeszcze ani jednego meczu! Zobaczcie memy!

Liga Mistrzów. MEMY po porażce Piasta z BATE: Ale Piach!

Kibice z Borysowa mieli w swoim sektorze m.in. flagę napisem „Piast całe życie” oraz zgodową z herbami obu klubów. Fani Piasta głośno śpiewali „BATE i Piast”. Kibice gości odpowiedzieli tym samym śpiewem, za co dostali brawa od całego stadionu.

Piast Gliwice – BATE Borysów. Od radości do łez. Kibice Pias...

W 15. minucie meczu kibice na stadionie utworzyli efektowną niebiesko-czerwoną kartoniadę. Pierwszy raz taką kartoniadę zaprezentowano w ostatnim meczu poprzedniego sezonu z Lechem Poznań, gdy Piast zdobywał tytuł mistrza Polski.

Pod koniec I połowy kibice Piasta zaprezentowali zgodową oprawę. Wyszło efektownie.

Mecz przy Okrzei oglądało 9312 widzów, w tym 187 kibiców BATE. Piast przegrał 1:2 i odpadł z eliminacji Ligi Mistrzów.