Piast Gliwice – Bruk-Bet Termalica Nieciecza 1:1. Bramka stracona w samej końcówce RELACJA + ZDJĘCIA + WIDEO

Piast Gliwice – Bruk-Bet Termalica Nieciecza 1:1. W meczu 30. kolejki Lotto Ekstraklasy Piast Gliwice zremisował z Bruk-Bet Termaliką Nieciecza 1:1. Bramkę dla Piasta strzelił Jakub Czerwiński w 15. minucie, a wyrównał w 90. minucie Vladislavs Gutkovskis.

Na stadionie Piasta drugi raz w tym sezonie zamknięte były sektory „młyna”, co jest efektem burd kibiców na derbach z Górnikiem Zabrze. Sympatykom drużyny gospodarzy postanowił pomóc stadionowy spiker Andrzej Sługocki, który z megafonem przed sektorem dla VIP przed meczem zaintonował doping podchwycony przez publikę. W czasie spotkania nie prowadził dopingu, bo zabraniają tego przepisy PZPN. W przerwie udało się usunąć awarię stadionowego nagłośnienia.

Pierwsi zaatakowali gliwiczanie, ale piłka po strzale Patryka Dziczka przeleciała obok słupka. W odpowiedzi Roman Gergel sprawdził formę Jakuba Szmatuły, który z trudem obronił uderzenie Słowaka.

W 14. minucie bramkarz gości Dariusz Trela popisał się fantastyczną interwencją, kiedy piłka po strzale Toma Heteleya i rykoszecie zmierzała w „okienko”. Piast miał z tego rzut rożny zamieniony na gola. Piłkę w polu karnym podał Tomasz Jodłowiec, a z ostrego kąta obok Treli strzelił Jakub Czerwiński i było 1:0.

Termalica po tym ciosie szybko się pozbierała i w 33. minucie była bliska wyrównania – Rafał Grzelak trafił w słupek i skończyło się na strachu dla gliwiczan. W tzw. międzyczasie kontuzji uległ Marcin Pietrowski. Na boisku zameldował się debiutant w Piaście Mikkel Kirkeskov.

Druga połowa rozpoczęła się kilkanaście minut później, bo w Gliwicach czekano na Warszawę i Poznań, gdzie były poślizgi na początku meczów.

Piast kontrolował przebieg gry, ale potrafił dołożyć drugiej bramki, aby nie mieć nerwówki w końcówce. W 67. minucie próbował z dystansu Dziczek, ale niecelnie.

Z czasem goście częściej byli przy piłce. Piast chyba podświadomie zaczął pilnować wyniku, oddając inicjatywę. Kibice zaczęli tracić cierpliwość.

W 78. minucie, kiedy piłka przeleciała tuż koło słupka po strzale Szymona Pawłowskiego pojawiły się gwizdy i skandowanie „K… mać, Piaście grać!”.

Piast Gliwice – Bruk-Bet Termalica Nieciecza - tak dopingowali swoich piłkarzy kibice Piasta

Piast Gliwice – Bruk-Bet Termalica Nieciecza ZDJĘCIA KIBICÓW...

Dwie minut później Czerwiński został prawie znokautowany, gdy dostał piłką w głowę blokując uderzenie rywala. Obrońca gospodarzy potrzebował pomocy medycznej, ale został postawiony na nogi.

Gliwiczanie sprawiali wrażenie jakby stracili siły. W 87. minucie uratował ich Jakub Szmatuła broniąc w sytuacji sam nam sam z Gergelem!

Bramkarz Piasta w 91. minucie nie zdołał jednak powstrzymać Vladislavsa Gutkovskisa, który wygrał z nim pojedynek.

Czerwiński: Skomplikowaliśmy sobie sytuację w tabeli

Angielski: Po prostu brak słów

Piast Gliwice – Bruk-Bet Termalica Nieciecza 1:1 (1:0)

1:0 Jakub Czerwiński (15), 1:1 Vladislavs Gutkovskis (90+1)
Piast: Szmatuła – Konczkowski, Korun, Czerwiński, Pietrowski (32. Kirkeskov) – Badia, Dziczek, Jodłowiec, Hateley, Valencia (57. Bukata) – Szczepaniak (83. Angielski).
Termalica: Trela – Szeliga, Kupczak, Putiwcew, Grzelak – Gergel, Jovanović, Iancu (69. Stefanik), Piątek (80. Gutkovskis), Pawłowski – Śpiączka (62. Guba).
Żółte kartki: Czerwiński - Pawłowski
Sędziował: Tomasz Musiał (Kraków)