MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Piast Gliwice chce dokończyć przerwane derby! Apeluje do Górnika Zabrze o fair play!

Tomasz Kuczyński
Piast - Górnik i zadyma kibiców
Piast - Górnik i zadyma kibiców Marzena Bugala- Azarko / Polska Press
Piast Gliwice chce dokończyć przerwany przez zadymy kibiców mecz z Górnikiem Zabrze, w którym prowadził 1:0. Gliwicki klub proponuje pokrycie wszystkich kosztów związanych z dokończeniem derbów!

"Piast Gliwice zwrócił się do Górnika Zabrze z apelem o zajęcie zdecydowanego stanowiska co do rozstrzygnięcia zawodów sportowych na boisku.

Piast Gliwice wierzy, że jedynie rozstrzygnięcie pojedynku derbowego w rywalizacji sportowej będzie zgodne z duchem FAIR PLAY. Klub apeluje, aby sportowa rywalizacja nie cierpiała na skandalicznym zachowaniu marginalnych grup pseudokibiców drużyn, które toczyły uczciwą rywalizację.

Brak reakcji ze strony naszych klubów w tej sprawie może doprowadzić do niebezpiecznego rozstrzygania wyników sportowych przez pseudokibiców" - czytamy na stronie gliwickiego klubu.

"Piast Gliwice zobowiązał się do pokrycia wszystkich kosztów dokończenia meczu i zagwarantował zwrot wydatków poniesionych przez Górnika Zabrze" - poinformowali gliwiccy działacze.

Sprawą przerwanego w 81. minucie meczu w poniedziałek zajmie się Komisja Ligi Ekstraklasy SA.

Po zdarzeniach w derbach Górnego Śląska w 26. kolejce Ekstraklasy, Komisja Ligi wydała tymczasową decyzję w ramach postępowania dyscyplinarnego prowadzonego wobec Piasta Gliwice i Górnika Zabrze.

Derby Śląska przerwane, potem zakończone. Kibice Górnika spalili flagi Piasta

Zadyma kibiców na meczu Piast Gliwice - Górnik Zabrze WIDEO+...

"Po zapoznaniu się z opisem zdarzeń sporządzonym przez delegata meczowego i sędziego głównego zawodów, KL nałożyła na gospodarzy środek zapobiegawczy w postaci zakazu wejścia na najbliższy mecz domowy dla wszystkich osób, które na meczu z Górnikiem znajdowały na trybunie za bramką, w sektorach S, R, P i O. Przed ostatecznym orzeczeniem Komisja Ligi zapozna się ze stanowiskami klubów, które mają zostać przedstawione przed nadzwyczajnym posiedzeniem Komisji Ligi, zaplanowanym na 5 marca br.

Decyzja Komisji Ligi z 4 marca oznacza, że na najbliższym meczu Ekstraklasy w Gliwicach stadion zostanie zamknięty dla osób, które podczas niedzielnego meczu, stworzyły realne zagrożenie dla bezpieczeństwa. Na mecz będą mogli wejść pozostali kibice.

- W ramach postępowania, Komisja zapoznała się z opisem zdarzeń sporządzonym przez delegata PZPN oraz raportem sędziego głównego zawodów. Na podstawie dotychczas zgromadzonego materiału Komisja wydała tymczasowe orzeczenie, obowiązujące do czasu ostatecznego rozstrzygnięcia. Na poniedziałek zwołane zostało nadzwyczajne posiedzenie, na które wezwane zostały oba kluby wraz ze stowarzyszeniami kibiców. Po zapoznaniu się ze stanowiskiem wszystkich stron, zapadną ostateczne decyzje dotyczące weryfikacji zawodów oraz pełnego wymiaru kar dyscyplinarnych dla obu klubów - powiedział przewodniczący Komisji Ligi Zbigniew Mrowiec.

W najbliższym czasie planowane jest wprowadzenie zmian w systemie karania za tego typu przypadki naruszenia bezpieczeństwa na stadionach Ekstraklasy. Po zaakceptowaniu przez Radę Nadzorczą Ekstraklasy i PZPN, Komisja Ligi będzie miała większe możliwości zapobiegania tego typu wydarzeniom oraz karania za nie.

W ramach planowanych zmian, w przypadku wystąpienia przesłanek o możliwym zagrożeniu, Ekstraklasa wspólnie z organizatorem meczu, będzie mogła zadecydować o rozgrywaniu spotkania bez udziału kibiców gości. Zaostrzone zostaną także kary za przerywanie meczów. Przy wrzucaniu pirotechniki na murawę oraz na inne sektory, mecz będzie od razu przerywany i możliwe będzie przyznanie walkowera drużynie przeciwnej.

Wszystkie te działania mają na celu zwiększenie bezpieczeństwa osób obecnych na stadionach Ekstraklasy i wyeliminowanie z meczów piłkarskich osób stwarzających zagrożenie dla zdrowia kibiców" - podano w komunikacie Komisji Ligi.

CZYTAJ WIĘCEJ:
Po zadymie na derbach Śląska, prezydent Gliwic chce dożywotnich zakazów stadionowych dla zadymiarzy
Zadyma na meczu Piasta Gliwice z Górnikiem Zabrze: 7 kiboli zatrzymanych. Derby Śląska zakończone skandalem ZDJĘCIA + WIDEO
Po zadymie na meczu Piast Gliwice - Górnik Zabrze. Komunikat Ekstraklasy
https://dziennikzachodni.pl/po-zadymie-na-meczu-piast-gliwice-gornik-zabrze-komunikat-ekstraklasy/ar/12978812

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!