Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Piast Gliwice chce licencji

Tomasz Kuczyński
Mecze Piasta w Gliwicach ogląda komplet publiczności
Mecze Piasta w Gliwicach ogląda komplet publiczności FOT. MIKOŁAJ SUCHAN
Piast Gliwice w poniedziałek złoży pismo do Komisji Odwoławczej w PZPN, domagając się przyznania licencji grę w ekstraklasie w nowym sezonie.

- Może Komisja Licencyjna odrzuciła nasz wniosek, bo miała wcześniej złe doświadczenia z innymi klubami? - zastanawia się prezes "Piastunek" Jacek Krzyżanowski.

Gliwiccy działacze kompletują dokumenty dotyczące budowy nowego stadionu na 10 tysięcy miejsc. Okazuje się, że we wniosku licencyjnym złożyli tylko oświadczenie podpisane przez prezydenta Gliwic, w którym miasto zapewnia o realizacji tej inwestycji. - Możliwe, że ta kwestia została potraktowana zbyt skrótowo, dlatego teraz dostarczymy pełny pakiet informacji. Przekażemy do komisji treść uchwały Rady Miejskiej, umowę z firmą Brehmer na wykonanie projektu stadionu i plan inwestycyjny miasta na lata 2009-2010, w którym zabezpieczono 55 mln złotych na tę inwestycję.

Piast chce grać przy Okrzei do końca października, a potem przenieść do się Wodzisławia. - Musimy jeszcze raz wytłumaczyć, że nie mamy podgrzewanej murawy, stąd konieczność gry na zastępczym obiekcie. W stosunku do PZPN jesteśmy słabszą stroną postępowania licencyjnego, ale liczymy na rozsądne podejście piłkarskich władz. Jeśli jednak będzie trzeba wykonać poprawki na naszym stadionie, to je wykonamy, choć... w listopadzie wjadą tam buldożery.

W ostatnich dniach w Gliwicach przebywali przedstawiciele firmy Brehmer, którzy potwierdzili, że do końca maja złożą dokumentację projektową i wszystkie wymagane pozwolenia. Nieoficjalnie wiadomo, że na sam projekt stadionu przeznaczono 2 mln złotych, co powinno przekonać PZPN, że w Gliwicach naprawdę powstanie nowy obiekt.

Najbliższe dni będą też poświęcone na przekształcenie klubu w spółkę, co też jest warunkiem licencyjnym. 51 procent udziałów będzie miało miasto, reszta obecne stowarzyszenie. - Najpierw podpiszemy porozumienie o warunkach zawarcia umowy z miastem, na podstawie której powstanie Sportowa Spółka Akcyjna. 2 czerwca jest Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie Delegatów klubu, które ma upoważnić zarząd stowarzyszenia do podpisania umowy o założeniu SSA - wyjaśnia szef Piasta.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!