Piast Gliwice: Dwa nowe przypadki koronawirusa. W sumie są cztery. Zespół trenuje normalnie

4.10.2020 r. Przed przerwą na reprezentację na ławkę Piasta wrócił trener Waldemar Fornalik. Gliwiczanie przegrali z Lechem Poznań 1:4. Fot Arkadiusz Gola / Polskapresse
W Piaście Gliwice przeprowadzono kolejne testy na obecność koronawirusa. Pozytywne wyniki choroby COVID-19 stwierdzono u dwóch osób. W sumie Piaście mają cztery osoby z potwierdzoną obecnością koronawirusa.

- Kolejne testy zawodników, sztabu i pracowników klubu wykonano w miniony weekend. U dwóch osób wynik był dodatni - przekazuje rzecznik Piasta Karol Młot. - Te osoby przebywają w izolacji, podobnie jak dwie, u których wcześniej stwierdzono koronawirusa.

W raporcie medycznym Piasta z 6 października klub informował o dwóch osobach zarażonych COVID-19. - Te osoby czekają na powtórne testy, po dziesięciu dniach - tłumaczy Karol Młot.

Piast nie ujawnia, czy wśród zarażonych są piłkarze. Przypomnijmy, że wcześniej koronawirusa miał trener Waldemar Fornalik, który wrócił na ławkę na mecz z Lechem. Zespół normalnie trenuje.

Piast w sobotę 17.10.2020 r. ma mecz wyjazdowy z Cracovią (początek o godz. 15).