Piast Gliwice - Górnik Łęczna ZDJĘCIA KIBICÓW, WYNIK Wilczek dał zwycięstwo, Plach uratował Piasta, Prasoł zadebiutował przy Okrzei

9.042022. Piast Gliwice - Górnik Łęczna.Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE Fot Arkadiusz Gola
W sobotę 9.04.2022 r. w meczu 28. kolejki PKO Ekstraklasy Piast Gliwice wygrał z ostatnim w tabeli Górnikiem Łęczna. Drużynę gości pierwszy raz poprowadził nowy trener Marcin Prasoł. Zobacz ZDJĘCIA z Okrzei.

Po porażce 0:4 z Pogonią Szczecin z pracy w Górniku Łęczna zrezygnował Kamil Kiereś. To była czwarta z rzędu przegrana łęcznian. Jego miejsce w czwartek zajął Marcin Prasoł, czyli asystent trenera Jana Urbana w Górniku Zabrze. Opuścił klub z Roosevelta i już w sobotę zadebiutował w Gliwicach przy Okrzei.

Zobacz ZDJĘCIA KIBICÓW i z meczu Piast Gliwice - Górnik Łęczna, 9.04.2022 r.

Piast przystąpił do meczu z Górnikiem Łęczna z serią siedmiu spotkań bez porażki i w roli faworyta.

W 4. minucie gliwiczan uratował Frantisek Plach, który po główce Bartosza Rymaniaka sparował piłkę na poprzeczkę. W 26. minucie było 1:0 dla gospodarzy. Tom Hateley zagrał przed bramkę do Kamila Wilczka, który z bliska z powietrza wpakował piłkę pod poprzeczkę. Przed przerwą doszło do zderzenia głowami Rymaniaka z Rauno Sappinenem i zawodnik gości musiał pojechać do szpitala na badania. Ucierpiał też napastnik Piasta.

W 85. minucie Plach drugi raz uchronił gospodarzy przed stratą gola. Strzelał z siedmiu metrów Alex Serrano, a słowacki bramkarz Piasta instynktownie nogą odbił piłkę.

Waldemar Fornalik (trener Piasta Gliwice)

Mecze, do których przystępuje się z rolą faworyta, nie są łatwe i tak było też tym razem. W pierwszej połowie nieźle to wyglądało. Mieliśmy jeszcze sytuacje Kamila Wilczka i Rauno Sappinena, a po przeciwnej stronie główkował Bartosz Rymaniak. Po przerwie gorzej to wyglądało... Nie wiem skąd taka słabsza dyspozycja. W takim meczu najważniejsze są te trzy punkty, bo nie gra się łatwo z drużynami, które mają nóż na gardle. Można powiedzieć, że udźwignęliśmy to, że byliśmy faworytem, ale spodziewaliśmy się lepszej gry w naszym wykonaniu.

Najbardziej martwią kontuzje... Tihomir Kostadinov ma podejrzenie zerwanych więzadeł, a Rauno Sappinen ma podejrzenie złamania kości czaszkowej. To są poważne urazy i to nas najbardziej martwi w tej chwili... Szczegółowe diagnozy będą znane w poniedziałek-wtorek.

W drugiej połowie nie potrafiliśmy dłużej utrzymać się przy piłce i myślę, że to był główny powód. W ważnych momentach traciliśmy, brakowało też dokładnego dogrania, czy przyspieszenia, a to też w pewnym sensie napędzało drużynę przeciwnika (źródło wypowiedzi: piast-gliwice.eu)

Piast Gliwice - Górnik Łęczna 1:0 (1:0)

Bramki: 1:0 Kamil Wilczek (26)

Piast: Frantisek Plach - Martin Konczkowski (90. Constantin Reiner), Tomas Huk, Jakub Czerwiński, Ariel Mosór, Alexandros Katranis - Tom Hateley, Michał Chrapek, Damian Kądzior (70. Kristopher Vida) - Rauno Sappinen (46. Tihomir Kostadinov; 77. Alberto Toril), Kamil Wilczek.

Górnik Łęczna: Maciej Gostomski - Michał Goliński (46. Serhij Krykun), Gerson, Bartosz Rymaniak (46. Tomasz Midzierski), Leandro, Daniel Dziwniel (84. Przemysław Banaszak) - Marcel Wędrychowski (76. Łukasz Szramowski), Alex Serrano, Janusz Gol, Michał Mak (58. Jason Lokilo) - Bartosz Śpiączka.

Żółte kartki: Hateley - Krykun, Gol

Sędziował: Jarosław Przybył (Kluczbork)

Widzów: 2.757