Piast Gliwice – Górnik Zabrze 1:0. Barcelona ma Messiego, a Piast Badiego ZDJĘCIA + OPIS

W meczu 10. kolejki Lotto Ekstraklasy Piast Gliwice wygrał z Górnikiem Zabrze 1:0 (0:0). Marzena Bugała-Azarko
W meczu 10. kolejki Lotto Ekstraklasy Piast Gliwice wygrał z Górnikiem Zabrze 1:0 (0:0). Bramkę na wagę trzech derbowych punktów zdobył Gerard Badia w 72. minucie.

Piast Gliwice pokonał Górnik Zabrze

W meczowej „18” gospodarzy zabrakło przeziębionego Tomasza Jodłowca, który bardzo prezentował się w pucharowym meczu w Jastrzębiu-Zdroju z GKS-em. Okazało się, że „Jodła” jest przeziębiony. Między słupki bramki Piasta wrócił Jakub Szmatuła, w wyjściowym składzie znaleźli się też Mateusz Mak i Aleksandar Sedlar.

Gliwiczanie od początku ruszyli do ataku. Już w pierwszej akcji okazję na gola miał Mak – strzelił z kilku metrów, a piłka odbiła się jeszcze od nogi Przemysława Wiśniewskiego i był tylko rzut rożny. Gospodarze przeważali, ale Górnik przetrwał szturm i starał się odgryzać w kontrach. W 32. minucie groźnie uderzył Jesus Jimenez, jednak nieco niecelnie.

Piast miał kolejną szansę, ale Jorge Felix zamiast strzelić z woleja, przyjmował piłkę, potem jeszcze przeszkodził mu Joel Valencia i z okazji były nici.

ZOBACZ ZDJĘCIA

W 39. minucie po błędzie Szmatuły przy wznowieniu gry Górnik strzelił bramkę. Z prezentu skorzystał Daniel Smuga. Szmatuła obronił jego strzał, a piłka trafiła wprost pod nogi Kamila Zapolnika, który skierował ją do siatki. Gola jednak anulowano po weryfikacji przez system VAR. W momencie uderzenia Smugi Zapolnik był na spalonym. Kibice mieli wiele radości z anulowania gola, ale szybko zaczęli skandować „K… mać Piaście grać!”.

W odpowiedzi na ten apel Joel Valencia wpadł w pole karne i strzelił w słupek. Na koniec I połowy Tomasz Loska obronił uderzenie głową Sedlara po rzucie rożnym.

Derby Śląska oglądają tylko kibice gospodarzy. Byłeś na meczu? Może byli Twoi znajomi? ZOBACZ ZDJĘCIA KIBICÓW. Mecz ogląda 5.313 widzów.

Piast Gliwice – Górnik Zabrze ZDJĘCIA KIBICÓW Piknikowcy też...

Drugą połowę lepiej zaczęli goście, którzy w ciągu pięciu minut stworzyli trzy groźne sytuacje. Strzelał Igor Angulo, z przewrotki spróbował Dani Suarez, nad poprzeczką uderzył Wiśniewski. Górnik dobrze grał wysokim pressingiem, z którym nie radzili sobie piłkarze Piasta. Zabrzanie straszyli też strzałami z dystansu, choć piłka przeleciała nad poprzeczką po uderzeniach Macieja Ambrosiewicza i Jimeneza.

W 64. minucie po dalekim wybiciu Loski w pole karne wpadł Ambrosiewicz i mimo asysty obrońcy zmusił Szmatułę do wysiłku.

Minutę później ciekawie było przed bramką Górnika. Valencia namieszał w polu karnym – wślizgiem wybił mu piłkę Suarez i… trafił w słupek.

W 68. minucie na boisko pierwszy raz pierwszy po kontuzji wszedł Szymon Żurkowski, który niedługo potem brał udział w przepychance na środku boiska. Sędzia ukarał żółtą kartką tylko Gerard Badię. „Badi” w 72. minucie drugi raz wpisał się do protokołu strzelając pięknego gola. Hiszpan został uruchomiony podaniem przez Valencię i uderzył z woleja z ostrego kąta. Stadionowy spiker tak skwitował to trafienie: „Barcelona ma Messiego, a Piast Badiego!”.

W końcówce Wiśniewski przy bocznej linii ostro sfaulował Badię. Znów doszło do przepychanek. Kartkę zobaczył Wiśniewski, ale również Mak, który był już na ławce rezerwowych, ale wyskoczył na boisko.

Piast Gliwice – Górnik Zabrze 1:0 (0:0)

1:0 Gerard Badia (72)
Piast: Szmatuła – Pietrowski, Czerwiński, Sedlar, Kirkeskov – Mak (57. Badia), Hataley, Valencia, Dziczek, Felix (83. Konczkowski) – Papadopulos.
Górnik: Loska – Wiśniewski, Suarez, Bochniewicz, Koj – Smuga (77. Ryczkowski), Ambrosiewicz (68. Żurkowski), Matuszek, Jimenez (77. R. Wolsztyński) – Zapolnik, Angulo.
Żółte kartki: Badia, Mak – Matuszek, Wiśniewski
Sędziował: Tomasz Musiał (Kraków)
Widzów: 5.313

Mistrzostwa Świata w siatkówce: Statystyki Polaków