Piast Gliwice – Jagiellonia 3:1 ZDJĘCIA KIBICÓW Mistrz Polski grał jak z nut, a spiker krzyczał: Jeszcze siedem, jeszcze siedem!

Tak było na trybunach podczas meczu Piasta Gliwice z Jagiellonią Białystok. Zobaczcie zdjęcia kibiców! Lucyna Nenow
W meczu 15. kolejki PKO Ekstraklasy Piast Gliwice grał w piątek z Jagiellonią Białystok. Mecz oglądało 4134 widzów. Kibice Piasta dostali w prezencie plakat z mistrzowskiej fety zespołu na koniec poprzedniego sezonu. Byłeś na meczu przy Okrzei? A może byli Twoi znajomi? Zobacz ZDJĘCIA KIBICÓW ze spotkania Piast – Jagiellonia.

Kibicom, którzy wybrali się na mecz Piasta z Jagiellonią towarzyszył wieczorny, listopadowy chłód. Jednak mecz zapowiadał się bardzo ciekawie, oprócz tego gliwicki klub przygotował dla nich szereg atrakcji.

Z racji tego, że zbliża się Święto Niepodległości, wszystkim dzieciom, które w piątek pojawiły się na stadionie wręczono flagi Polski. Kibice wychodząc z meczu dostali w prezencie mistrzowski plakat.

Przed meczem z okazji zbliżającego się 11 listopada odśpiewano Mazurka Dąbrowskiego, a flagę polski trzymali żołnierze.

Kibice Piasta szybko się rozgrzali i mieli powód do radości, ponieważ Jorge Felix już w 7. minucie zdobył bramkę na 1:0 (uznanej dzięki analizie VAR). Przy Okrzei było naprawdę głośno, fani dopingowali drużynę gospodarzy do zdobywania kolejnych goli.

Gdy Badia strzelił na 2:0 (25. minuta), spiker i kibice nawiązali znany przy Okrzei dialog:

„Jeden! - „mało!”, „dwa! - „mało!”, „jeszcze siedem, jeszcze siedem”.

Kibicom Jagiellonii, którzy weszli na stadion około 25. minuty, pozostało tylko zachęcać swych piłkarzy: „Walczyć Jaga, walczyć”.

Mecz Piast - Jagiellonia oglądało 4134 widzów, w tym 117 kibiców Jagiellonii. Na stadionie było 405 debiutantów.

Gliwiczanie wygrali 3:1 i wskoczyli na fotel lidera. Jorge Felix zdobył dwie bramki i razem z Jesusem Imazem jest liderem strzelców PKO Ekstraklasy. Obaj mają po 9 bramek.

Piast Gliwice – Jagiellonia 3:1 ZDJĘCIA KIBICÓW Mistrz Polsk...

Piast Gliwice - Jagiellonia Białystok 3:1 (2:0)

Bramki: 1:0 Jorge Felix (7), 76, 2:0 Gerard Badia (25), 2:1 Jesus Imaz (50), 3:1 Jorge Felix (76),

Piast: Plach - Rymaniak, Korun, Malarczyk, Kirkeskov - Milewski (82. Steczyk), Sokołowski, Hateley, Felix, Badia (90. Konczkowski) - Parzyszek (57.Tuszyński).

Jagiellonia: Węglarz - Wójcicki, Runje, Arsenić, Bodvarsson - Camara, Kwiecień, Pospisil (58. Horin), Imaz, Kostal (51. Bida) - Klimala (77. Mudrinski).

Żółte kartki: Milewski, Korun - Kwiecień, Bida, Horin.