Piast Gliwice – Lechia Gdańsk 1:2 RELACJA Padła Twierdza Okrzei. Lechia przerwała niesamowitą serię mistrzów Polski

Piast Gliwice – Lechia Gdańsk 1:2 RELACJA
Piast Gliwice – Lechia Gdańsk 1:2 RELACJA Arek Gola
W meczu 7. kolejki PKO Ekstraklasy Piast Gliwice z Lechią Gdańsk 1:2 (0:0). Bramki zdobyli Jorge Felix z rzutu karnego (87) oraz Sławomir Peszko (54), Żarko Udovicić (69). Mistrz Polski został pokonany u siebie pierwszy raz od 12 sierpnia 2018 roku!

Piast przystąpił do meczu z Lechią po trzech zwycięstwach z rzędu oraz z niesamowitym bilansem 20. nieprzegranych spotkań przy Okrzei. Nic dziwnego, że gliwiczanie mieli wielką ochotę na rewanż w meczu o Superpuchar Polski, w którym przegrał u siebie 1:3.

W pierwszej połowie więcej pracy miał bramkarz gospodarzy Frantisek Plach. Słowak najpierw odważnie rzucił się pod nogi Lukasa Haraslina, wybierając piłkę sprzed jego nóg. Potem wygrał z nim pojedynek, kiedy Haraslin strzelał z ostrego kąta (wcześniej błąd popełnił Uros Korun), a następnie sparował mocny strzał z daleka Jarosława Kubickiego.

Zobaczcie zdjęcia:

Gospodarze nie byli tak konkretni, a Dusan Kuciak bez trudu poradził sobie ze strzałem po ziemi Jorge Felixa.

Jednak w 40. minucie to Piast miał najlepszą okazję przed przerwą – Gerard Badia hukną z woleja z pola karnego i Kuciak z wielkim trudem odbił piłkę. W odpowiedzi formę Placha sprawdził Żarko Udovicić, a po tej interwencji kibice zaczęli skandować imię i nazwisko bramkarza mistrza Polski.

Plach został jednak pokonany w 54. minucie, choć rykoszet utrudnił mu interwencję. Zza pola karnego uderzył Sławomir Peszko, piłka odbiła się od Tomasa Huka i wpadła do siatki. Wcześniej to Piast atakował, jednak Lechia zadała cios. Gliwiczanie stracili bramkę po serii czterech meczów z czystym kontem – 0:0 z Pogonią Szczecin, 1:0 z ŁKS-em w Łodzi, 1:0 z Wisłą Płock i 3:0 w Lubinie z Zagłębiem.

Piast Gliwice – Lechia Gdańsk ZDJĘCIA KIBICÓW

Piast Gliwice – Lechia Gdańsk 1:2 ZDJĘCIA KIBICÓW Niecodzien...

Gospodarze odpowiedzieli dwoma strzałami w jednaj akcji Felixa, z którymi poradził sobie Kuciak. Wkrótce potem stracił piłkę Huk, Lechia szybko rozegrała akcję – Artur Sobiech trafił w słupek, a Żarko Udovicić dobił do pustej bramki – 69. minuta.

Trener Waldemar Fornalik wypuścił do boju nowego piłkarza Piasta Patryka Tuszyńskiego, który początek swej „działalności” leżąc na murawie w polu karnym zablokował strzał Badii.

Nadzieję Piastowi przywrócili sędziowie, którzy po analizie VAR stwierdzili, że Michał Nalepa zagrał piłkę ręką. Karnego pewnie wykorzystał Felix.

Sędzia doliczył sześć minut, w których gliwiczanie starali się wyrównać. Kibice na stojącą oglądali ostatnie akcje, ale drugi raz już nie fetowali gola.

Piast ostatni raz przegrał u siebie 12 sierpnia 2018 roku z Legią Warszawa.

Piast Gliwice – Lechia Gdańsk 1:2 (0:0)

0:1 Sławomir Peszko (54), 0:2 Żarko Udovicić (69), 1:2 Jorge Felix (87-karny)

Piast: Plach – Korun, Huk, Kirkeskov – Rymaniak, Milewski (69. Steczyk), Sokołowski, Hateley, Felix, Badia (79. Holubek) – Parzyszek (73. Tuszyński)

Lechia: Kuciak – Fila, Nalepa, Augustyn, Mladenović – Peszko (62. Sobiech), Łukasik, Makowski, Kubicki, Udovicić (89. Paixao) – Haraslin (76. Maloca).

Żółte kartki: Tuszyński, Parzyszek, Rymaniak - Makowski, Fila

Sędziował: Paweł Raczkowski (Warszawa)

Widzów: 4.875