Piast Gliwice – Legia Warszawa 2:0. Mistrz Polski lepszy od wicemistrza ze stolicy! Dwa ciosy powaliły Legię

Piast Gliwice pokonał Legię 2:0.
Piast Gliwice pokonał Legię 2:0. Arek Gola
W meczu 11. kolejki PKO Ekstraklasy Piast Gliwice wygrał z Legią Warszawa 2:0 (0:0). Mistrz okazał się lepszy od wicemistrza Polski. Bramki zdobyli: Piotr Parzyszek (57) i Jorge Felix (68).

Pierwszy raz w historii Piast zagrał z Legią w roli panującego mistrza Polski, o czym gliwiccy kibice przypominali od początku spotkania. Na boisku nie było jednak widać, że mierzą się dwie najlepsze drużyny poprzedniego sezonu. Wprawdzie już w 4. minucie odnotowaliśmy pierwsze celne uderzenie na bramkę, ale główka Arkadiusza Malarczyka była za lekka, aby Radosław Majecki miał problem ze złapaniem piłki.

Po drugiej stronie boiska Frantisek Plach odbił przed siebie mocny strzał Arvydasa Novikovasa w 23. minucie. Dziesięć minut później litewski pomocnik powinien trafił do bramki, a w sobie znany sposób tego nie zrobił. Novikovas dostał piłkę od Artura Jędrzejczyka na piąty metr i mając prawie pustą bramkę, strzelił nad poprzeczką. Może go jedynie usprawiedliwiać wślizg ratunkowy Bartosza Rymaniaka.

Po słabej pierwszej połowie kibice mieli nadzieję na lepszą drugą odsłonę meczu. W Piaście ruchliwi Gerard Badia i Jorge Felix robili trochę wiatru, ale obrońcy w ostatniej chwili blokowali ich strzały, jednak było widać, że gospodarze wyszli z szatni z wielkim apetytem na gola.

Kibice Piasta Gliwice gorąco dopingują piłkarzy

Piast Gliwice – Legia Warszawa. Szalona radość kibiców ZDJĘC...

Kilka minut później już nikt nie zdołał zablokować bomby z woleja Piotra Parzyszka. Piłkę podał Sebastian Milewski, napastnika Piasta nie upilnował Mateusz Wieteska i piłka zatrzepotała w siatce. „Pio, Pio, Pio!” - wykrzyczał stadionowy spiker.

To nie był koniec, bo gospodarze poszli za ciosem. Jorge Felix wpadł w pole karne. Pierwszy strzał Hiszpana został zablokowany przez Wieteskę. Piłka wróciła do Felixa, który „podcinką” nad Majeckim skierował ją do bramki.

W gazecie meczowej znalazły się ciekawostki dotyczące Legii Warszawa, wywiad z kapitanem Piasta Gerardem Badią oraz historia trzech meczów tych drużyn, w których gliwiczanie wygrali z drużyną ze stolicy.

Piast Gliwice – Legia Warszawa. Kibice dostali specjalną gaz...

W końcówce meczu kibice Piasta triumfalnie śpiewali "legła, legła Warszawa" i "mistrzem Polski jest nasz Piast Gliwice".

Spiker podsumował mecz w swoim stylu: "Pluton egzekucyjny z Okrzei zrobił swoje. Rozstrzelał Wojskowych".

Piast Gliwice – Legia Warszawa 2:0. Mistrz Polski lepszy od ...

Piast Gliwice – Legia Warszawa 2:0 (0:0)

1:0 Piotr Parzyszek (57), 2:0 Jorge Felix (68)

Piast: Plach – Rymaniak, Malarczyk, Korun, Kirkeskov – Milewski (82. Steczyk), Sokołowski, Hateley, Badia – Felix, Parzyszek (63. Tuszyński).

Legia: Majecki - Jędrzejczyk, Lewczuk, Wieteska, Rocha (71. Karbownik) - Novikovas (69. Wszołek), Antolić, Martins, Gwilia, Luquinhas - Kante (69. Niezgoda).

Żółte kartki: Kirkeskov, Parzyszek – Jędrzejczyk, Rocha

Sędziował: Jarosław Przybył (Kluczbork)

Widzów: 6.813