Piast Gliwice - Legia Warszawa ZDJĘCIA, WYNIK Nokaut Legii przy Okrzei! Trzy bramki Alberto Torila!

24.10.2021. Mecz Piast Gliwice - Legia Warszawa.   Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE
24.10.2021. Mecz Piast Gliwice - Legia Warszawa. Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE Karina Trojok
W niedzielę 24.10.2021 r. w meczu kończącym 12. kolejkę PKO Ekstraklasy Piast Gliwice wygrał z Legią Warszawa aż 4:1 (2:1). Trzy bramki dla gospodarzy zdobył Hiszpan Alberto Toril. Zobacz ZDJĘCIA ze spotkania przy Okrzei.

W Gliwicach spodziewano się, że Legia będzie zdeterminowana i zmobilizowana. Mistrz Polski dołuje w tabeli, nie radząc sobie z łączeniem gry w pucharach z PKO Ekstraklasą. Drużyna Czesława Michniewicza zagrała z Piastem po porażce 0:3 w Neapolu w Lidze Europy.

Zobacz ZDJĘCIA z meczu Piast Gliwice – Legia Warszawa, 24.10.2021 r.

Pierwsza połowa rozgrzała publikę do czerwoności

Kibice zgromadzeni na stadionie Piasta od początku oglądali bardzo ciekawe spotkanie, z wymianą ciosów.

W 4. minucie Piast miał furę szczęścia. Mahir Emreli wyszedł na pozycję sam z Frantiskiem Plachem i trafił w słupek. Piłka wróciła do napastnika Legii, który strzelił w… drugi słupek.

24.10.2021 r. Kibice na meczu Piast Gliwice - Legia Warszawa.  Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE

Piast Gliwice rozbił Legię Warszawa ZDJĘCIA KIBICÓW Kibice f...

W odpowiedzi gospodarze trafiali do siatki, a dokładnie - Alberto Toril. Najpierw dostał prostopadłe podanie do Arkadiusza Pyrki i spokojnie technicznym strzałem pokonał bramkarza gości Kacpra Tobiasza. Cztery minuty później Hiszpan wykorzystał podanie ze skrzydła Damiana Kądziora i z ostrego kąta wolejem podwyższył na 2:0!

Po tych dwóch gongach Legia się podniosła i wróciła do gry, zdobywając gola kontaktowego. Ernest Muci uciekł obrońcy i strzałem w długi róg z pola karnego pokonał Placha.

Toril zdobył trzecią bramkę, a Emreli trzeci raz trafił w słupek!

Piast przeczekał ataki Legii na początku drugiej połowy i wyprowadził trzeci cios. Michał Chrapek zacentrował na pole karne, prosto na głową Torila, który skompletował hat-tricka! Gol był bardzo efektowny, bo piłka odbiła się jeszcze od wewnętrznej strony poprzeczki.

Natomiast Mahir Emreli też mógł pochwalić się hat-trickiem, ale w strzałach w słupek. Zawodnik Legii trafił w ten element bramki trzeci raz w 71. minucie!

To nie był koniec bramek przy Okrzei. Kristopher Vida uderzył z pola karnego w słupek. Piłka trafiła pod nogi Nikoli Stojiljkovicia, który zdobył pierwszego gola w gliwickich barwach. To był nokaut!

Piast Gliwice - Legia Warszawa 4:1 (2:1)

Bramki: 1:0 Alberto Toril (10), 2:0 Alberto Toril (14), 2:1 Ernest Muci (21), 3:1 Alberto Toril (59), 4:1 Nikola Stojiljković (86)

Piast: Frantisek Plach - Martin Konczkowski, Tomas Huk, Miguel Munoz, Alexandros Katranis - Arkadiusz Pyrka (75. Michael Ameyaw), Patryk Sokołowski, Tom Hateley, Michał Chrapek, Damian Kądzior (75. Kristopher Vida) - Alberto Toril (83.Nikola Stojiljković).

Legia: Kacper Tobiasz - Kacper Skibicki, Mateusz Wieteska, Maik Nawrocki (25. Ihor Charatin), Filip Mladenović - Bartosz Slisz, Andre Martins (62. Kacper Kostorz), Luquinhas (63. Rafael Lopes), Josue - Mahir Emreli, Ernest Muci.

Żółte kartki: Sokołowski, Muñoz - Mladenović, Slisz

Sędziował: Jarosław Przybył (Kluczbork)

Widzów: 4.755