Piast Gliwice – Miedź Legnica 2:1 RELACJA + ZDJĘCIA + OPINIE Piąta z rzędu wygrana Piasta! Miedź postraszyła w końcówce

W meczu 26. kolejki Lotto Ekstraklasy Piast Gliwice wygrał z Miedzią Legnica 2:1 (1:0). Bramki strzelili Jorge Felix (40), Piotr Parzyszek (62) - Petteri Forsell (71). To był 150. mecz Piasta w roli gospodarza w rozgrywkach Ekstraklasy. Lucyna Nennow

Piast przystąpił do niedzielnego spotkania bez będącego ostatnio w bardzo dobrej formie Joela Valencii. Nieobecność Ekwadorczyka w meczowej „18” wyjaśnił rzecznik klubu Karol Młot. „Występ Joela Valencii w spotkaniu z Miedzią Legnica nie był możliwy z powodu urazu śródręcza. Sztab nie chciał ryzykować pogłębienia się jego kontuzji. Czekamy na powrót Joela do pełnej dyspozycji!” - napisał rzecznik na Twitterze.

ZOBACZCIE ZDJĘCIA Z MECZU

W tej sytuacji wyjściowym składzie pierwszy raz od października pojawił się Gerard Badia, który wyszedł na boisko z kapitańską opaską.

To właśnie „Badi” już w 2. minucie podał do Martina Konczkowskiego, a ten strzelił minimalnie niecelnie z 14 metrów. Piast miał szansę zacząć od mocnego uderzenia. Siedem minut później Marcin Pietrowski tak dośrodkował w pole karne, że… trafił w słupek. Choć bramkarz gości nie dotknął piłki Anton Kanibołocki nie dotknął piłki, sędzia wskazał na rzut rożny.

Przez następne minuty gliwiczanie próbowali znaleźć sposób na obronę Miedzi, aż wreszcie udało się w 40. minucie. Jakub Czerwiński długim podaniem znalazł w polu Piotra Parzyszka, który przytomnie podał głową na piąty metr do Jorge Felixa. Hiszpan spokojnie dopełnił formalności. - To nie był przypadek, trenowaliśmy taki schemat – zdradził Felix przed kamerą Canal+. Piast oddał jeden celny strzał i prowadził do przerwy.

Ponieważ Miedź nie była w stanie podjąć rękawicy, dostała drugą bramkę w 62. minucie. Prawą stroną ruszył Martin Konczkowski, idealnie podał do Parzyszka, który wpakował z kilku metrów piłkę do siatki. Parzyszek strzelił piątą bramkę, a „Konczi” przekwalifikowany w tej rundzie na skrzydłowego, piąta asystę. Strzelec bramki w podzięce ucałował.. buta podającego.
Cztery minuty później Konczkowski mógł mieć kolejną asystę, ale Badia zmarnował jego idealne podanie.

W niedzielnym meczu 26. kolejki Lotto Ekstraklasy Piast Gliwice grał z Miedzią Legnica. Spotkanie przy Okrzei oglądało 5571 widzów. Byłeś na meczu? Może byli Twoi znajomi? ZOBACZCIE ZDJĘCIA >>>

Piast Gliwice – Miedź Legnica 2:1 ZDJĘCIA KIBICÓW Szalona ra...

Nic nie wskazywało na to, aby goście mogli zagrozić Piastowi, jednak Miedź ma w składzie Petteri Forsella. Fin uderzył po ziemi zza pola karnego w długi róg i zaskoczył Frantiska Placha. Goście w ten sposób wpisali „jedynkę” do rubryki strzały celne. Bramka rozochociła beniaminka, który wkrótce mógł remisować. Mocny strzał Pawła Zielińskiego, przed siebie odbił Plach. Dobijał Fabian Piasecki i gdyby nie zablokowanie strzału przez Czerwińskiego byłby gol, a nie tylko rzut rożny.

Piast ma już pięć z rzędu zwycięstw i umocnił się na 3. miejscu w tabeli Lotto Ekstraklasy. Gliwiczanie od 11 spotkań są niepokonani na swoim stadionie.

OPINIE TRENERÓW

Waldemar Fornalik (Piast Gliwice)

Takie mecze nie są łatwe. Można je nazwać niewdzięcznymi. Było widać, że w pierwszej połowie nie było płynnej gry, choć już w drugiej minucie stworzyliśmy sytuację do strzelenia bramki - analizował trener Piasta, którego drużyna strzeliła bramki w 40. i 62. minucie meczu. - Życie pokazuje, że wynik 2-0 jest niebezpieczny. Miedź strzeliła bramkę kontaktową i zrobiło się nerwowo. Na szczęście zagraliśmy mądrze końcówkę spotkania, bo rywale starali się zagrażać, natomiast my utrzymaliśmy wynik do końca.
Cieszy, że to jest piąte zwycięstwo z rzędu. Na przerwę reprezentacyjną udajemy się w dobrych nastrojach. Trzeba nadal robić swoje. Mamy swój plan na tę przerwę, zawodnicy muszą odpocząć i odreagować. Na powrót potrzebują nabrać wigoru. Jest też opcja, że wróci do nas Joel Valencia. Drużyna otrzyma trzy dni wolnego, ale już w czwartek uda się do Kamienia, gdzie odbędzie dwa treningi. Nie będzie to oficjalne zgrupowanie a przedłużone pobyty na przepracowanie jednostek treningowych. Noce spędzamy w swoim domach.

Dominik Nowak (Miedź)

Wygrał zespół, który w przekroju meczu miał więcej atutów po swojej stronie. Mógłbym ocenić dwie połowy. Pierwsza była przez nas wyraźnie przespana. Nie potrafiliśmy kontrolować sytuacji i utrzymać się przy piłce… a także nie upilnowaliśmy Jorge Felixa, który strzelił nam gola. W drugiej połowie mój zespół wyszedł z większym animuszem, choć to ponownie Piast strzelił gola. Bramka kontaktowa dała nam nadzieję… Ostatecznie jednak wygrał zespół, który w przekroju meczu miał więcej atutów po swojej stronie. Piast zasłużenie zwyciężył.

Piast Gliwice – Miedź Legnica 2:1 RELACJA + ZDJĘCIA + OPINIE...

Piast Gliwice – Miedź Legnica 2:1 (1:0)

1:0 Jorge Felix (40), 2:0 Piotr Parzyszek (62), 2:1 Petteri Forsell (71)

Piast:Plach - Pietrowski, Czerwiński, Sedlar, Kirkeskov - Konczkowski (89. Jodłowiec), Hateley, Dziczek, Felix, Badia (74. Mateusz Mak) - Parzyszek (85. Papadopulos).