Przeglądaj galerię za pomocą strzałek na klawiaturze
Poprzednie
Następne
Przesuń zdjęcie palcem
Ruch do ostatniej kolejki walczył o mistrzostwo Polski ze...

Piast Gliwice mistrzem, Ruch Chorzów wicemistrzem, Górnik Zabrze w europejskich pucharach. Śląskie sukcesy ostatnich lat ZDJĘCIA

6.05.2012 rok. Ruch Chorzów wicemistrzem Polski

Ruch do ostatniej kolejki walczył o mistrzostwo Polski ze Śląskiem Wrocław. Chorzowianie zajmowali pierwsze miejsce w wirtualnej tabeli sezonu 2011/2012. Niebiescy grali u siebie z Lechią Gdańsk, a Śląsk w Krakowie z Wisłą. Ruch prowadził do przerwy po bramkach Arkadiusza Piecha Gabora Straki (skończyło się 2:1). W 51. minucie spotkania pod Wawelem Rok Elsner strzelił gola na wagę mistrzostwa dla Śląska. Tak trener Waldemar Fornalik zdobył srebro. Śląsk miał 56 punktów, Ruch 55. Trzecie miejsce zajęła Legia Warszawa – 53.

Przy Cichej odbyła się wtedy wielka feta z okazji sukcesu, a trener Fornalik paradował w koszulce z napisem „Waldek King”.

Raków z zaskakującym transferem. Kiedyś Legia i Lechia!

Dzięki tej marynacie mięso nie będzie suche. Zrobisz ją w 5 minut!

Te lody mogą ci zaszkodzić! Zawierają odłamki metalu. Znikają z zamrażarek w sklepach