Piast Gliwice – Podbeskidzie 0:0. Gwizdy na trybunach [ZOBACZ ZDJĘCIA + RELACJA]

Mecz Piast Gliwice - Podbeskidzie
Mecz Piast Gliwice - Podbeskidzie Arek Gola
W meczu 25. kolejki ekstraklasy Piast Gliwice zremisował Podbeskidziem 0:0. To już siódmy mecz gliwiczan bez zwycięstwa! ZOBACZ ZDJĘCIA + RELACJA

Piast Gliwice - Podbeskidzie 0:0

W wyjściowym składzie Piasta pierwszy raz od 8 grudnia 2012 roku pojawił się Wojciech Kędziora, który długo leczył kontuzję kolana i wrócił na boiska ekstraklasy dopiero jesienią. Napastnik gospodarzy od początku był aktywny ­– zasygnalizował swą obecność strzałem tuż koło słupka. W 25. minucie również Kędziora przepchnął Dariusza Łatkę, strzeli z pola karnego, ale niecelnie. Jeszcze przed przerwą świetną okazję miał Tomasz Podgórski. Gości uratował Richard Zajac podwójną interwencją powstrzymując kapitana Piasta.

ZOBACZ KONIECZNIE:
PIAST GLIWICE - PODBESKIDZIE ZDJĘCIA KIBICÓW

Górale również starali się atakować, dzięki czemu akcje szybko przenosiły się spod jednej pod drugą bramkę. W 12. minucie goście powinni nawet dostać rzut karny, ale sędzia Paweł Pskit z Łodzi nie zauważył ręki Csaby Horvatha po strzale Marka Sokołowskiego. Piłka zmierzała do bramki i Jakub Szumski mógł mieć wielki problem z jej obroną.

Druga połowa zaczęła się od „główki” Horvatha po rzucie rożnym, z którą poradził sobie Zajac. Potem więcej z gry miało Podbeskidzie, ale w 69. minucie mogło być 1:0 dla Piasta. Gerard Badia został świetnie obsłużony przez Rubena Jurado i miał przed sobą tylko Zajaca. Hiszpan już prawie minął słowackiego bramkarza, strzelał do pustej bramki, ale Zajac się rzucił i zatrzymał piłkę! Pięć minut później było gorąco po drugiej stronie boiska – Damian Chmiel strzelił obok słupka.

Wynik już nie uległ zmianie, a kibice Piasta skwitowali remis gwizdami.