Piast Gliwice przegrał ostatni sparing na zgrupowaniu w Turcji. Honorową bramkę strzelił Gerard Badia

Gerard Badia
Gerard Badia Andrzej Banas / Polska Press
W ostatnim sparingu przed rundą wiosenną PKO Ekstraklasy Piast Gliwice przegrał w Turcji ze słoweńską drużyną NK Celje 1:2 (1:1). Bramkę dla mistrzów Polski w 19. minucie z rzutu karnego zdobył Gerard Badia.

NK Celje to czwarta drużyna słoweńskiej ekstraklasy. Piast zagrał z tym rywalem dzień po sparingu z Szachtiorem Soligorsk, wygranym 2:0. To pierwsza porażka mistrzów Polski w sparingach w przerwie zimowej.

Piast objłął prowadzenie po rzucie karnym podyktowanym za faul na Patryku Tuszyńskim. Wyrównał Mitja Lotrić, który wbiegł w pole karne i płaskim uderzeniem pokonał Jakuba Szmatułę. Wynik ustalił Żan Flis, dobijają piłkę po interwencji Patryk Królczyk.

Dla gliwiczan był to czwarty mecz kontrolny podczas zgrupowania w Turcji, a piąty w zimowym okresie przygotowawczym. Wcześniej mistrzowie Polski wygrali z GKS-em Jastrzębie (2-:1), Łudogorcem Razgrad (2:0) i Szachtiorem Soligorsk (2:0) oraz zremisowali z Zorią Ługańsk (0:0).

Drużyna trenera Waldemara Fornalika w piątek wraca do Polski. Z Turcji poleci do Berlina, a następnie przyjedzie do Gliwic.

Piast Gliwice - NK Celje 1:2 (1:1)

Bramki: 1:0 Gerard Badia (19-karny), 1:1 Mitja Lotrić (41), 1:2 Żan Flis (74)

Piast: Szmatuła (61. Królczyk) - Mokwa, Malarczyk, Korun (61. Huk), Holubek - Jodłowiec, Sokołowski - Konczkowski (80. Parzyszek), Badia - Tuszyński (66. Alves), Stanek (72. Felix).