Piast Gliwice - Radnicki Nisz WYNIK Drugi sparing gliwiczan na zgrupowaniu w Turcji w dniu urodzin Rauno Sappinena

23.01.2022 r. Sparing: Piast Gliwice - FK Radnicki Nis.
23.01.2022 r. Sparing: Piast Gliwice - FK Radnicki Nis. Twitter/Piast Gliwice
W niedzielę 23.01.2022 r. Piast Gliwice rozegrał drugi sparing w czasie zgrupowania w Turcji. Rywalem drużyny trenera Waldemara Fornalika był siódmy zespół serbskiej ekstraklasy - FK Radnicki Nisz.

Piast podsumował pierwsze zgrupowanie, w Kamieniu, efektowną wygraną z LKS Goczałkowice-Zdrój 5:1. Pierwszy sparing w Turcji zakończył się porażką z mistrzem Macedonii Północnej FK Skendiją Tetovo 1:4. W tym meczu zabrakło jednak nowego snajpera gliwiczan Rauno Sappinena.

W niedzielę Sappinen obchodzi 26. urodziny i „w prezencie” wyszedł w pierwszej jedenastce Piasta. Gliwiczanie do przerwy prowadzili 1:0 po trafieniu z bliska kapitana drużyny Jakuba Czerwińskiego.

Serbowie wyrównali po rzucie wolnym Lazara Arsicia, który zaskoczył Karola Szymańskiego.

Waldemar Fornalik (trener Piasta Gliwice)
Graliśmy w łatwiejszych warunkach niż w tym poprzednim meczu, ale mimo to, aura nas nie rozpieszczała, ponieważ były silne powiewy wiatru. Z pewnością ten sparing można ocenić na plus. W pierwszej połowie objęliśmy prowadzenie i mogliśmy podwyższyć, bo mieliśmy dwie sytuacje sam na sam. Po przerwie również mieliśmy swoje okazje, a nasz przeciwnik oddał jeden strzał na bramkę, po którym padł gol. Każdy chce wygrywać... Dla mnie ważne jest, że wychodziło nam to, co chcemy robić. Nieźle nam to wychodziło, szczególnie w pierwszej połowie. W drugiej części spotkania z czasem nie wyglądało to aż tak dobrze. Widzimy, że zawodnicy, których sprowadziliśmy zaczynają rozumieć naszą grę i filozofię. Jestem zadowolony z tego sparingu i gry, którą pokazaliśmy w wielu fazach, ale na pewno nie jestem zadowolony z wyniku, bo powinien być zupełnie inny.
Graliśmy na dwie jedenastki, żeby każdy z zawodników mógł pokazać się w różnych układach personalnych. Ten ostatni mecz nie będzie już grany w ten sposób. Można powiedzieć, że będzie to “przymiarka” do tego, co nas czeka w Ekstraklasie. Jesteśmy po tygodniu tego zgrupowania i to, co zaplanowaliśmy udało nam się zrealizować. Tak jak wspominałem - nowi zawodnicy poznają drużynę i my również dowiadujemy się o nich więcej w warunkach meczowych. W niektóre dni aura nas nie rozpieszczała... Podczas poprzednich pobytów w Turcji bywało cieplej, no ale musimy się do tego dostosować. Boiska treningowe mamy dobre i to jest bardzo istotne.

Piast Gliwice - Radnicki Nisz 1:1 (1:0)

Bramki: 1:0 Jakub Czerwiński (7), 1:1 Lazar Arsić (72)

Piast: (I połowa) Frantisek Plach - Martin Konczkowski, Ariel Mosór, Jakub Czerwiński, Alaxandros Katranis - Arkadiusz Pyrka, Tom Hateley, Tihomir Kostadinov, Michał Chrapek, Damian Kądzior - Rauno Sappinen.
(II połowa) Karol Szymański - Tomasz Mokwa, Constantin Reiner, Miguel Munoz, Jakub Holubek - Michael Ameyaw, Michał Kaput, Tomas Huk, Kristopher Vida, Mateusz Winciersz (79. Jakub Niedbała) - Alberto Toril.