Piast Gliwice sam się ukarał po zadymie kibiców na meczu z Górnikiem Zabrze. Zamknięta cześć stadionu, zakaz dla kibiców Górnika Zabrze!

Piast Gliwice - Górnik Zabrze: zadyma kibiców
Piast Gliwice - Górnik Zabrze: zadyma kibiców Marzena Bugala- Azarko / Polska Press
Piast Gliwice wydał komunikat, w którym informuje o decyzjach związanych z przerwanym meczem z Górnikiem Zabrze. Do końca sezonu na stadionie przy Okrzei będą zamknięte sektory O, P, R, S (za bramką). Piast zakazał też przyjazdu na mecze do Gliwic kibicom Górnika!

Dziś w trybie nadzwyczajnym przerwanym w 81. minucie przed zadymę kibiców meczu Piast - Górnik zajmie się Komisja Ligi Ekstraklasy SA. Piastowi grozi walkower na korzyść Górnika, obu klubom surowe kary. W momencie przerwania meczu gliwicki zespół prowadził 1:0.

PILNE: Kary dla Piasta Gliwice i Górnika Zabrze: Walkower i odjęcie punktów. Komisja Ligi Ekstraklasy zdecydowała

ZOBACZ ZDJĘCIA I WIDEO
CHULIGAŃSKIE EKSCESY PSEUDOKIBICÓW NA MECZU PIAST - GÓRNIK

Derby Śląska przerwane, potem zakończone. Kibice Górnika spalili flagi Piasta

Zadyma kibiców na meczu Piast Gliwice - Górnik Zabrze WIDEO+...

Komunikat Piasta Gliwice

W związku ze zdarzeniami, które doprowadziły do zakończenia przed czasem sobotniego meczu Piast Gliwice - Górnik Zabrze, Klub informuje, iż nie ma tolerancji i przyzwolenia na tego typu zachowania na stadionie piłkarskim. Stanowczo je potępiamy i wobec wszystkich ustalonych osób są już - i w dalszym ciągu będą - podejmowane kroki prawne.

Sztab ludzi pracował intensywnie już od zakończenia meczu aż do godzin porannych w niedzielę oraz przez całą niedzielę. Efektem wytężonej pracy jest identyfikacja do tej pory prawie 70 osób, które dopuściły się naruszenia przepisów Ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych. Do tej pory ustalono też personalia 28 osób, na które zostaną nałożone klubowe zakazy wstępu na imprezy masowe o maksymalnej długości, wynikającej z ustawy.

Również zidentyfikowana została część osób, która dopuściła się zniszczenia mienia na stadionie. Klub złożył w tej sprawie zaraz po zakończeniu zawodów stosowne zawiadomienie o przestępstwie, które jest ścigane na wniosek pokrzywdzonego. Te osoby zostaną pociągnięte do odpowiedzialności karnej, włącznie z pozwami o naprawienie szkód. Dla takich osób, dla których nie liczy się sport, nie ma miejsca na Stadionie Miejskim w Gliwicach.

Decyzją Klubu, do końca obecnego sezonu zamknięte dla widowni zostaną sektory O, P, R, S (za bramką). Ponadto, wszystkie osoby, które podczas sobotniego meczu zajmowały miejsca w sektorach P i R (za wyjątkiem posiadaczy karnetów, których tego dnia nie było na imprezie masowej), nie będą mogły zakupić biletu i wejść na Stadion Miejski w Gliwicach do końca sezonu zasadniczego. Z kolei wobec klubu z Zabrza zastosowany będzie zakaz przyjazdu zorganizowanej grupy przez trzy kolejne spotkania ligowe.