Piast Gliwice - Sigma Ołomuniec ZDJĘCIA KIBICÓW, WYNIK Próba generalna przed startem PKO Ekstraklasy

9.07.2022 r. Sparing: Piast Gliwice - Sigma Ołomuniec.   Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE
9.07.2022 r. Sparing: Piast Gliwice - Sigma Ołomuniec. Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE Fot Arkadiusz Gola
W sobotę 9.07.2022 r. Piast Gliwice rozegrał ostatni sparing przed początkiem sezonu PKO Ekstraklasy. Drużyna trenera Waldemara Fornalika podejmowała na stadionie przy Okrzei czeskiego ekstraklasowca Sigmę Ołomuniec. Mecz oglądało 1984 sympatyków Piasta. Zobacz ZDJĘCIA ze sparingu oraz kibiców na trybunach.

Piast przed sparingiem miał prezentację drużyny, podczas której pokazano nową koszulkę na sezon 2022/2023. Dedykowany gliwiczanom trykot przygotował nowy partner techniczny klubu - firma 4F.

Zobacz ZDJĘCIA z meczu oraz kibiców na sparingu Piast Gliwice - Sigma Ołomuniec.

Gliwiczanie na początku sparingu byli chyba jeszcze myślami przy prezentacji, bo po 12. minutach przegrywali 0:2. Takim wynikiem zakończyła się pierwsza połowa. W 78. minucie Michał Chrapek wykorzystał rzut karny. Mecz jednak wygrała piąta drużyna czeskiej ekstraklasy. W drużynie gospodarzy nie zagrali Frantisek Plach i Damian Kądzior. Według informacji uzyskanej od rzecznika klubu Karola Młota przyczyną nieobecności były urazy.

Piast rozpocznie sezon 16 lipca wyjazdem do Białegostoku na mecz z Jagiellonią (godz. 17.30)

9.07.2022 r. Prezentacja drużyny Piasta Gliwice przed nowym sezonem PKO Ekstraklasy.Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE

Piast Gliwice. Prezentacja zespołu przed startem Ekstraklasy...

Sparing: Piast Gliwice - Sigma Ołomuniec 1:2 (0:2)

Bramki: 0:1 Lukas Vrastil (6), 0:2 Mojmir Chytil (12), 1:2 Michał Chrapek (78-karny)

Piast: Karol Szymański - Tomas Huk, Ariel Mosór (46. Constantin Reiner), Jakub Czerwiński - Arkadiusz Pyrka (46. Kristopher Vida), Grzegorz Tomasiewicz, Tom Hateley (60. Michał Kaput), Michał Chrapek (83. Oskar Leśniak), Alexandros Katranis (60. Jakub Holubek) - Rauno Sappinen (46. Alberto Toril), Kamil Wilczek (75. Michael Ameyaw).

Widzów: 1.984

Zmiany kadrowe w Piaście Gliwice, lato 2022

Przybyli: Wojciech Kamiński (Zagłębie Sosnowiec, powrót z wypożyczenia), Grzegorz Tomasiewicz (Stal Mielec), Oskar Leśniak (Stadion Śląski Chorzów).

Ubyli: Martin Konczkowski (Śląsk Wrocław), Mateusz Winciersz (Ruch Chorzów, wypożyczenie).

Konferencja prasowa po meczu Korona Kielce - Radomiak Radom 4:0