Piast Gliwice - Śląsk Wrocław 1:0 RELACJA + ZDJĘCIA + OPINIE TRENERÓW

Piast Gliwice - Śląsk Wrocław
Piast Gliwice - Śląsk Wrocław Maciej Gapiński/Dziennik Zachodni
W zaległym meczu 25. kolejki ekstraklasy Piast Gliwice wygrał ze Śląskiem Wrocław 1:0 (1:0). Gola strzelił Josip Barisić w 26. minucie.

Piast Gliwice - Śląsk Wrocław TRANSMISJA NA ŻYWO

W bramce wrocławian w ekstraklasie zadebiutował Mateusz Abramowicz, zastępując Mariusza Pawełka, któremu w derbach z Zagłębiem Lubin przydarzył się poważny błąd. Piast wyszedł w bardzo ofensywnym ustawieniu z Martinem Nesporem i Josip Barisiciem w linii ataku.

Na początku trochę więcej z gry mieli goście, ale nie zagrozili bramce Jakuba Szmatuły. Piast spokojnie poczekał i zadał cios. Martin Nespor popisał się przerzutem piłki z rzutu wolnego wprost na skrzydło do Mateusza Maka – ten dośrodkował, a Barisić z bliska zdobył ósmą bramkę w tym sezonie.

Na pierwszy celny strzał gości trzeba było czekać do 62. minuty. Z daleka huknął Jacek Kiełb. Szmatuła odbił piłkę i poradził też sobie z nieczystą dobitką Roberta Picha. Chwilę później Pich zmarnował okazję sam na sam z bramkarzem Piasta.Wrocławianie uwierzyli, że można coś zdziałać w meczu z niedawnym liderem. Śląsk atakował i momentami przed bramką Szmatuły było gorąco. W ferworze walki kontuzji uległ jednak motor napędowy gości Jacek Kiełb i musiał opuścić boisko.

W końcówce Piastowoi dopisało szczęście, kiedy Pich strzelił z daleka i trafił w spojenie słupka z poprzeczką!

Gliwiczanie dowieźli cenne prowadzenie i zaliczyli pierwsze wiosenne zwycięstwo.

Piast Gliwice – Śląsk Wrocław 1:0 (1:0)
1:0 Josip Barisić (26)

Piast: Szmatuła – Pietrowski, Korun , Hebert, Mraz – Mak (84. Osyra), Murawski, Vacek, Żivec (65. Jankowski) – Nespor, Barisić (73. Mokwa)

Śląsk: Abramowicz – Tyszczenko (70. Grajciar), Celeban, Dwali, Pawelec – Ostrowski, Heteley, Pich, Kokoszka, Kiełb (77. Dankowski) – Morioka (63. Biliński)

Żółte karki: Korun – Kiełb, Pawelec
Sędziował: Piotr Lasyk (Bytom)
Widzów: 4510

Romuald Szukiełowicz (Śląsk)

Zagraliśmy bardzo dobry mecz. Stworzyliśmy kilka wyśmienitych sytuacji do zdobycia branki. Jeden celny strzał zdecydował o wyniku. Szacunek dla zawodników, że po takiej traumie z Zagłębiem, pokazali, że potrafią grać w piłkę i że miejsce, które zajmują nie jest adekwatne do tego co potrafią. Nie do mnie należy decyzja, czy zostanę w klubie. Jeśli będzie taka, jak huczy internet, trzeba będzie ją przyjąć z pokorą.

Radoslav Latal (Piast)

W tym meczu chodziło o to, żeby zdobyć trzy punkty. Nasza gra nie była dobra. W I połowie jeszcze nie było źle, nie dopuściliśmy Sląska do sytuacji, ale sami też ich nie mieliśmy. W drugiej źle broniliśmy. Nie graliśmy dobrze, ale wierzę, że będzie dobrze. Nasz problem jest taki, że boisko jest w katastrofalnym stanie, co nie sprzyja naszej grze. Mówiliśmy na odprawie, że musi być zwycięstwo.