Piast Gliwice – Śląsk Wrocław 2:0 RELACJA + OPINIE + ZDJĘCIA Parzyszek i Valencia dali trzy punkty. Piast wskoczył na trzecie miejsce

Piast Gliwice – Śląsk Wrocław 2:0
Piast Gliwice – Śląsk Wrocław 2:0 Arek Gola
W meczu 24. kolejki Lotto Ekstraklasy Piast Gliwice wygrał ze Śląskiem Wrocław 2:0 (1:0). Bramki zdobyli Piotr Parzyszek (4), Joel Valencia (55). Piast wskoczył na trzecie miejsce w tabeli!

Śląsk nie wygrał w Gliwicach od 2009 roku i w piątek to nie zmieniło. Piast zaczął od szybko zdobytej bramki – Joel Valencia ze skrzydła podał w pole karne, a Piotr Parzyszek posłał piłkę do siatki.

Zobaczcie zdjęcia z meczu:

Gospodarze mieli jeszcze chwilę niepewności, bo sędzia Krzysztof Jakubik skorzystał z weryfikacji VAR, jednak trafienie zostało uznane.

W 24. minucie wydawało się, że Piast stanie przed wielką szansą na podwyższenie prowadzenia. Arbiter wskazał na 11 metr, oceniając, że Wojciech Golla popychał Parzyszka. Aleksandar Sedlar był już gotowy do rzutu karnego, ale znów dał o sobie znać VAR. Tym razem analiza powtórki wideo skłoniła sędziego do zmiany decyzji. Gdyby w tej akcji Jorge Felix pokonał Jakuba Słowika nie trzeba byłoby wracać do sytuacji z Gollą i Parzyszkiem. Bramkarz Śląska popisał się dobrą interwencją, ratując swój zespół.

Przed przerwą, w doliczonym czasie gry, gościom dopisało szczęście, gdy gdy główkował Parzyszek, a piłka przeleciała tuż koło słupka.

ZOBACZCIE ZDJĘCIA KIBICÓW:

Piast Gliwice – Śląsk Wrocław ZDJĘCIA KIBICÓW

Piast Gliwice – Śląsk Wrocław 2:0 ZDJĘCIA KIBICÓW Dwa młyny ...

Gliwiczanie wyszli z szatni z mocnym postanowieniem zdobycia kolejnej bramki i osiągnęli cel w 55. minucie. Piłkę wybił Frantisek Plach, głową przedłużył Parzyszek, a Valencia wykorzystał sytuację sam na sam z bramkarzem Śląska. Ręce same składały się do oklasków!

Goście nie byli w stanie zagrozić bramce Piasta, choć po drugim golu próbowali coś zmienić w swej grze. Gliwicka drużyna spokojnie kontrolowała mecz i starała się ukłuć trzeci raz. W 71. minucie z pola karnego strzelał Parzyszek, Słowik był na posterunku.

W 79. minucie goście mieli okazję na zaliczenie pierwszego celnego strzału. Rezerwowy Farshad Ahmadzadeh  uderzył z rzutu wolnego, trafił w mur i był rzut rożny. Pięć minut później z bliska, z ostrego kąta chybił Damian Gąska.

W doliczonym czasie gry wreszcie swoją okazję miał Marcin Robak, wbiegł w pole karne, ale został powstrzymany przez Placha.

OPINIE TRENERÓW

Waldemar Fornalik (Piast Gliwice)

- Cieszymy się z kolejnych trzech punktów, które zdobyliśmy w podobny sposób, jak w tych poprzednich spotkaniach. Oczywiście, można szukać błędów czy elementów, które można poprawić... Ale widać, że ten zespół cieszy się grą i sprawia im ona przyjemność. Zdobyliśmy 40 punktów, ale nie chcemy poprzestać na tej zdobyczy.
Jesteśmy w przededniu pogrzebu prezydenta Piotra Wieczorka. Tym zwycięstwem chcemy złożyć hołd zmarłemu. Gdyby nie jego wkład, Piast nie byłby w tym miejscu, w którym aktualnie się znajduje.

Vitezslav Lavicka (Śląsk Wrocław)

Gratulacje dla gospodarzy. Nam się nie powiodło. To był mecz z wymagającym rywalem, a na samym początku łatwo straciliśmy bramkę. Po stronie gospodarzy była większa jakość, którzy dodatkowo byli od nas szybsi. Ponadto, przy straconych bramkach było dużo błędów indywidualnych.

W drugiej połowie staraliśmy się wprowadzić nowych zawodników, którzy mieli zmienić obraz meczu. Niestety, straciliśmy drugą bramkę i ta gra w dalszym ciągu nie układała się tak, jakbyśmy tego chcieli. Jeżeli mam szukać plusów, to w końcówce spotkania, dzięki zmianom zaczęliśmy „coś pokazywać”. Udało nam się skonstruować kilka akcji. Szkoda tylko, że nie zdobyliśmy choćby bramki kontaktowej.

Piast Gliwice – Śląsk Wrocław 2:0 (1:0)

1:0 Piotr Parzyszek (4), 2:0 Joel Valencia (55)

Piast: Plach – Pietrowski (84. Mak), Sedlar, Czerwiński, Kirkeskov – Konczkowski, Dziczek, Valencia (89. Papadopulos), Hateley, Felix – Parzyszek (75. Jodłowiec).

Śląsk: Słowik – Celeban, Tarasovs, Golla, Cholewiak – Musonda (75. Ahmadzadeh), Mączyński, Radecki, Łabojko (53. Chrapek), Pich (56. Gąska) - Robak.