Piast Gliwice - Śląsk Wrocław ZDJĘCIA, WYNIK Piast prowadził po akcji jak Barcelona, ale w końcówce przewrotką strzelił Fabian Piasecki

22.08.2021. Piast Gliwice - Śląsk Wrocław.Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE Lucyna Nenow / Polska Press
W niedzielę 22.08.2021 r. w meczu 5. kolejki PKO Ekstraklasy Piast Gliwice zremisował ze Śląskiem Wrocław 1:1 (0:0). Gliwiczanie stracili bramkę w doliczonym czasie po przewrotce Fabiana Piaseckiego. Zobacz ZDJĘCIA z meczu przy Okrzei.

Piast po szalonym spotkaniu z Wisłą Płock, wygranym 4:3, podejmował niepokonany w tym sezonie Śląsk. Trener Waldemar Fornalik zapowiadał grę do przodu, jednak zwracał też uwagę na koncentrację, której zabrakło w poprzednim meczu.

Zobacz ZDJĘCIA z meczu Piast Gliwice - Śląsk Wrocław, 22.08.2021 r.

Tiago Alves zmarnował świetną okazję
Pierwsza połowa rozczarowała prawie 4 tysiące kibiców na Okrzei. Mecz przypominał partię szachów, a piłkarze nie oddali ani jednego celnego strzału. Serca fanów Piasta mocniej zabiły w 38. minucie, ale potem z ich ust wydobył się jęk zawodu. Jakub Holubek dośrodkował idealnie na głowę Tiago Alvesa, ale Portugalczyk z sześciu metrów posłał piłkę obok słupka.

- Szkoda tej okazji, bo mecz wygląda na taki, w którym jeden gol może dać wygraną. Śląsk zostawia nam bardzo mało miejsca, dlatego tak trudno o klarowne sytuacje - ocenił pomocnik Piasta Michał Chrapek przed kamerą Canal+ Sport.

Piast rozegrał akcję jak Barcelona!
W drugą połowę lepiej weszli gospodarze. Bramkarza Michała Szromnika zatrudnił Alberto Toril, któremu ze zgrania głową wyszedł strzał. Szromnik poradził sobie też z uderzeniem Alvesa z dystansu.

W 60. minucie wreszcie wykazał się Frantisek Plach. Petr Schwarz zamykał akcję z prawej strony i próbował z bliska skierować piłkę do siatki. Bramkarz Piasta odbił piłkę tuż przed linią bramkową i zdołał jeszcze obronić dobitkę byłego zawodnika Rakowa.

W 66. minucie Piast zagrał jak... Barcelona! Patryk Sokołowski posłał prostopadłe podanie w pole karne. Martin Konczkowski sprytnie przepuścił piłkę - przejął ją rezerwowy Damian Kądzior i wyłożył na środek pola karnego do Kristophera Vidy, a Węgier dopełnił formalności.

Piastowi nie udało się zgarnąć trzech punktów, bo w doliczonym czasie Fabian Piasecki przyjął piłkę na klatkę piersiową, a następnie uderzył z przewrotki, zaskakując Placha.

- Nie miałem już czasu ani miejsca, aby się odwrócić z piłką, dlatego zdecydowałem się na strzał z przewrotki - przyznał skromnie Piasecki.

Piast Gliwice - Śląsk Wrocław 1:1 (0:0)

Bramki: 1:0 Kristopher Vida (66), 1:1 Fabian Piasecki (90+4)

Piast: Frantisek Plach - Martin Konczkowski, Tomas Huk, Jakub Czerwiński, Jakub Holubek - Arkadiusz Pyrka (87. Ariel Mosór), Patryk Sokołowski, Michał Chrapek (87. Tomasz Jodłowiec), Tiago Alves (59. Damian Kądzior), Kristopher Vida - Alberto Toril (76. Dominik Steczyk).

Śląsk: Michał Szromnik - Bartłomiej Pawłowski, Szymon Lewkot, Wojciech Golla, Diogo Verdasca, Victor García - Robert Pich (87. Adrian Łyszczarz), Petr Schwarz (81. Caye Quintana), Rafał Makowski (65. Krzysztof Mączyński), Mateusz Praszelik (81. Javier Ajenjo Hyjek) - Erik Exposito (65. Fabian Piasecki).

Żółte kartki: Sokołowski, Toril - Diogo Verdasca, Piasecki

Sędziował: Łukasz Szczech (Warszawa)

Widzów: 3.798