Piast Gliwice - Stal Mielec ZDJĘCIA, WYNIK Hat-trick Kamila Wilczka! Gliwiczanie z przytupem poszli za ciosem

21.08.2022. Piast Gliwice - Stal Mielec.  Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE
21.08.2022. Piast Gliwice - Stal Mielec. Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE Lucyna Nenow / Polska Press
W niedzielę 21.08.2022 r. w meczu 6. kolejki PKO Ekstraklasy Piast Gliwice wygrał ze Stalą Mielec 4:0 (1:0). Trzy bramki zdobył Kamil Wilczek. To pierwsze domowe zwycięstwo gliwiczan w tym sezonie. Zobacz ZDJĘCIA z meczu Piast - Stal.

W poprzedniej kolejce Piast wreszcie się przełamał i zdobył pierwszą bramkę oraz pierwsze punkty w tym sezonie. Drużyna Waldemara Fornalika wygrała w Krakowie z Cracovią 1:0, a bramkę zdobył Jorge Felix, który wrócił do Piasta i od razu zaznaczył swą obecność.

Zobacz ZDJĘCIA z meczu Piast Gliwice - Stal Mielec, 21.08.2022 r.

Kamil Wilczek znalazł właściwe miejsce

Piast wrócił na Okrzei, aby zagrać z bardzo dobrze spisującą się Stalą Mielec. Mielczanie ostatnio wygrali z Górnikiem w Zabrzu 3:1, a poprzednio u siebie z Cracovią.
Gliwiczanie bardzo chcieli pójść za ciosem po pierwszej wygranej w sezonie. W 22. minucie bramkarz Stali Bartosz Mrozek wykazał się dobrym refleksem, gdy odbił piłkę nogą po strzale z bliska Kamila Wilczka. Był z tego rzut rożny. Krystian Getinger w powietrznej walce z Arielem Mosórem zagrał piłkę głową i niechcący wyszła mu asysta. Wilczek przyjął piłkę na klatkę piersiową, następnie uderzył z woleja z lewej nogi.

- Ostatni okres strzelecki miałem nie najlepszy. Mam nadzieję, że został przełamany. Starałem się znaleźć w polu karnym tam, gdzie jest mniej przeciwników i się udało - cieszył się Wilczek przed kamerą Canal+ Sport.

Piast szukał drugiej bramki - Damian Kądzior i Wilczek nie trafili do siatki w dobrych sytuacjach, dodatkowo w obu przypadkach odgwizdano ich pozycje spalone.

Gliwiczanie kontrolowali przebieg meczu, nie pozwalali na wiele Stali i zasłużenie prowadzili do przerwy.

Piast grał jak na treningu

Wilczek faktycznie się odblokował, bo w 50. minucie drugi raz trafił do siatki. Grzegorz Tomasiewicz przejął piłkę na połowie Stali i popisał się prostopadłym podaniem w pole karne, a napastnik Piasta z zimną krwią pokonał Mrozka. Goście odpowiedzieli „bombą” Mikołaja Lebedyńskiego, z którą w bardzo dobrym stylu poradził sobie Frantisek Plach.

W 55. minucie Wilczek ustrzelił hat-tricka! Michał Chrapek podał w pole karne karne, snajper gospodarzy przyjął piłkę i tym razem strzelił z woleja z prawej nogi. VAR sprawdził jeszcze, aby rozwiać wątpliwości, czy przyjęciu nie pomógł sobie ręką. Gol został uznany!

Wilczkowi było mało. W 65. minucie zdecydował się na strzał z okolic 16 metra i huknął w poprzeczkę. Piast grał na luzie jak na treningu. Dwie minuty później Mrozek uratował Stal broniąc uderzenie Kądziora. Co się jednak odwlecze… Kądzior dopiął swego i strzelił gola 4:0, korzystając z podania Michała Chrapka.

21.08.2022. Kibice na meczu Piast Gliwice - Stal Mielec.Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE

Piast Gliwice - Stal Mielec ZDJĘCIA KIBICÓW, WYNIK Owacja dl...

Sędzia Szymon Marciniak zlitował się nad Stalą, bo nie przedłużył meczu ani o jedną minutę.

Piast Gliwice - Stal Mielec4:0 (1:0)

Bramki: 1:0 Kamil Wilczek (23), 2:0 Kamil Wilczek (50), 3:0 Kamil Wilczek (55), 4:0 Damian Kądzior (73)

Piast: Frantisek Plach - Constantin Reiner, Ariel Mosór, Jakub Czerwiński, Alexandros Katranis - Arkadiusz Pyrka (78. Michael Ameyaw), Grzegorz Tomasiewicz (85. Michał Kaput), Tom Hateley, Michał Chrapek (74. Jorge Felix), Damian Kądzior (86. Rauno Sappinen) - Kamil Wilczek (78. Alberto Toril).

Stal: Bartosz Mrozek - Maciej Wolski, Arkadiusz Kasperkiewicz (71. Bogdan Vastsuk), Mateusz Matras, Dominykas Barauskas, Krystian Getinger (64. Leandro) - Fryderyk Gerbowski (70. Kamil Kruk), Piotr Wlazło (70. Przemysław Maj), Maciej Domański - Mikołaj Lebedyński (64. Mateusz Mak), Said Hamulic.

Żółte kartki: Chrapek, Katranis - Matras, Kasperkiewicz

Sędziował: Szymon Marciniak (Płock)

Widzów: 3.550