Piast Gliwice - Termalica Nieciecza ZDJĘCIA, WYNIK Gliwiczanie się przełamali, choć przegrywali do przerwy

26.11.2021. Piast Gliwice - Bruk-Bet Termalica Nieciecza.  Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE
26.11.2021. Piast Gliwice - Bruk-Bet Termalica Nieciecza. Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE Fot. Lucyna Nenow / Polska Press
W piątek 26.11.2021 r. w meczu 16. kolejki PKO Ekstraklasy Piast Gliwice wygrał z Bruk-Bet Termaliką Nieciecza 2:1 (0:1). Gliwiczanie wygrali po trzech meczach bez zwycięstwa. W 4. minucie goście nie wykorzystali rzutu karnego. Zobacz ZDJĘCIA ze spotkania przy Okrzei.

Piast po porażkach po 0:1 z Wartą oraz Lechem w Poznaniu chciał wrócić do swej ofensywnej gry, jaką prezentował z Legią Warszawa (4:1) i na wyjeździe z Jagiellonią Białystok (3:3). Przed meczem z beniaminkiem z Niecieczy gliwiczanie mieli jednak problem w obronie, bo kontuzji na treningu uległ jeden z jej filarów Tomas Huk. Termalica przyjechała do Gliwic z serią trzech meczów bez porażki.

Zobacz ZDJĘCIA z meczu Piast Gliwice - Bruk-Bet Termalica Nieciecza, 26.11.2021 r.

Termalica nie strzeliła karnego, ale prowadziła do przerwy

Mecz odbywał się w śnieżnej scenerii, ale piłkarze postanowili szybko rozgrzać kibiców. Ariel Mosór sfaulował Murisa Mesanovicia i goście w 4. minucie mieli rzut karny. Roman Gergel strzelił jednak obok słupka! Minutę później piłka wpadła do bramki beniaminka za sprawą Damiana Kądziora. Analiza VAR pokazała pozycję spaloną strzelca. Kądzior w 12. minucie znów spróbował i jego strzał z trudem nogą obronił Tomasz Loska.

Pod koniec I połowy sędzia zdecydował na zmianę piłki z białej na pomarańczową - ze względu na padający śnieg.

Piast szukał gola jeszcze przed przerwą i niespodziewanie dostał cios w doliczonym czasie. Artem Putiwcew posłał piłkę z własnej połowy, Jakub Czerwiński nie sięgnął jej głową, Mesanović wbiegł między obrońców i wykorzystał sytuację sam na sam z Frantiskiem Plachem.

Gliwiczanie odwrócili losy meczu

W 50. minucie Mosór dał sobie odebrać piłkę w polu karnym i Kacper Śpiewak zamiast pokonać Placha nie trafił w bramkę. Sytuacja szybko się zemściła - Kądzior dośrodkował z rzutu wolnego i Czerwiński uderzeniem głową doprowadził do wyrównania.

Piast w 71. minucie wyszedł na prowadzenie. Patryk Sokołowski dostał podanie w pole karne od Michała Chrapka. Pierwszy strzał został zablokowane, a drugi znalazło drogę do siatki, choć Loska jeszcze próbował ratować sytuację. Wynik już się nie zmienił, a radość gliwiczan po ostatnim gwizdku świadczyła o tym, jak bardzo potrzebowali wygranej.

Piast Gliwice - Bruk-Bet Termalica Nieciecza 2:1 (0:1)

Bramki: 0:1 Muris Mesanović (45+3), 1:1 Jakub Czerwiński (52), 2:1 Patryk Sokołowski (71)

Piast: Frantisek Plach - Martin Konczkowski, Ariel Mosór, Jakub Czerwiński, Alexandros Katranis (89. Jakub Holubek) - Kristopher Vida, Tom Hateley, Patryk Sokołowski, Michał Chrapek, Damian Kądzior (84. Dominik Steczyk) - Nikola Stojiljković (58. Alberto Toril).

Termalica: Tomasz Loska - Bartłomiej Kukułowicz (79. Marcin Grabowski), Wiktor Biedrzycki, Artem Putiwcew, Marcin Wasielewski (89. Filip Modelski) - Michal Hubinek, Piotr Wlazło, Samuel Stefanik (79. Sebastian Bonecki), Roman Gergel (62. Martin Zeman) - Muris Mesanović, Kacper Śpiewak.

Żółte kartki: Sokołowski, Vida, Czerwiński - Biedrzycki, Zeman, Śpiewak, Wasielewski

Sędziował: Bartosz Frankowski (Toruń)

Widzów: 2.339