Piast Gliwice - Warta Poznań 0:1. Przełamanie Zielonych. Nudy w porze obiadu ZDJĘCIA

Piast Gliwice niespodziewanie przegrał z Wartą Poznań 0:1    Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE
Piast Gliwice niespodziewanie przegrał z Wartą Poznań 0:1 Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE Lucyna Nenow / Polska Press
W meczu 14. kolejki PKO Ekstraklasy Piast Gliwice przegrał z Wartą Poznań 0:1. Goście przyjechali na Śląsk pod wodzą tymczasowego trenera Adama Szały i przez większość spotkania się bronili, ale w końcówce zdobyli gola na wagę pierwszego od 6 sierpnia ligowego zwycięstwa. Zobaczcie zdjęcia z meczu Piast Gliwice - Warta Poznań.

Piast Gliwice - Warta Poznań 0:1. Przełamanie Zielonych. Nudy w porze obiadu

Nie od dziś wiadomo, że mecze PKO Ekstraklasy rozgrywane w sobotnie czy niedzielne południe są zwykle widowiskami dla koneserów. Spotkanie w Gliwicach z pewnością do takich należało. Miłośnicy taktyki być może znaleźli w nim jakieś smaczki, ale zwykli kibice solidnie się podczas tych 90 minut gry wynudzili.

Warta przyjechała do Gliwic pod wodzą trenera Adama Szały, bo we wtorek w Poznaniu podziękowano za usługi Piotrowi Tworkowi. Tymczasowy szkoleniowiec przerwał serię 11 meczów Zielonych bez wygranej, ale w poniedziałek i tak stery drużyny przejmie Dawid Szulczek.

Piast od początku spotkania miał wyraźną przewagę. Gospodarze długo rozgrywali piłkę na połowie rywali kończąc swoje akcje dośrodkowaniami w pole karne, z których niewiele wynikało. W I połowie gliwiczanie mieli tylko jedną dobrą okazję, gdy zakotłowało się kilka metrów od bramki, ale nikt nie potrafił oddać w tym zamieszaniu strzału, a sędzia nie użył gwizdka, choć piłka kilka razy odbiła się od ręki Łukasza Trałki.

ZOBACZCIE ZDJĘCIA Z MECZU PIAST - WARTA

Warta broniła się całą jedenastką nastawiając na kontry. Gośce najlepszą okazję do zdobycia gola mieli jednak po centrze z rogu Trałki. Dawid Szymonowicz strzelał z 2 m, ale trafił w poprzeczkę i zamiast piłki sam wpadł do siatki gliwiczan.

II połowę lepiej zaczęli gliwiczanie. Dogodnych sytuacji nie wykorzystali jednak Alberto Toril i Patryk Sokołowski. Później znów z boiska wiało nudą. Kolejne zmiany dokonywane przez trenera Waldemara Fornalika niewiele zmieniały w grze Piasta toczonej w jednostajnym tempie.

Goście czekali na swoją szansę i w 78 minucie zadali decydujący cios. Szymon Czyż obsłużył prostopadłym podaniem Adama Zrelaka, a ten huknął z woleja nie dając szans Frantiskowi Plachowi. To był pierwszy gol Warty od siedmiu spotkań.

W doliczonym czasie gry mógł wyrównać Nikola Stojiljković. Serbski napastnik nie trafił jednak w bramkę i Piast doznał czwartej porażki na własnym stadionie w tym sezonie.

Piast Gliwice - Warta Poznań 0:1 (0:0)