Piast Gliwice - Warta Poznań 0:1 ZDJĘCIA, WYNIK Beniaminek zatrzymał Piasta. Koszmarny błąd Czerwińskiego. Nici z klubowego rekordu

22.02.2021. PKO Ekstraklasa: Piast Gliwice - Warta Poznań.   Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE
22.02.2021. PKO Ekstraklasa: Piast Gliwice - Warta Poznań. Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE Lucyna Nenow / Polska Press
W poniedziałek 22.02.2021 w ostatnim meczu 18. kolejki PKO Ekstraklasy Piast Gliwice przegrał z Wartą Poznań 0:1. To pierwsza porażka gliwiczan od 17 października, gdy nie dali rady na wyjeździe Cracovii. Zobacz ZDJĘCIA z meczu Piast - Warta.

Przed meczem wiadomo było, że spotkają się drużyny, które dobrze zaczęły rundę. Piast i Warta miały na koncie po 7 wiosennych punktów i były obok siebie w ligowej tabeli.

Kto liczył Piastowi serię bez porażki?

Gliwiczanie przymierzali się do wyrównania klubowego rekordu - 11. z rzędu meczów bez porażki, o czym świadczyło hasło umieszczone przez Piasta w dniu meczu na Twitterze i Facebooku: „Do dzieła Panowie. Po nowy rekord klubu!”. Poprzednio rekordowa seria meczów bez porażki miała miejsce na koniec mistrzowskiego sezonu (10) w połączeniu z następnymi rozgrywkami (1).

- My sobie tego nie liczymy i to bardziej media wyliczają, ile jest tych meczów bez porażki - mówił trener Waldemar Fornalik. - My przystępujemy do każdego kolejnego meczu, nie myśląc o tym, co za nami, bo to już jest w pewnym sensie historia. Chcemy pisać kolejną, oby jak najlepszą.

Piast prowadził 5:0 w celnych strzałach

Do drużyny Piasta po urazach wrócili Jakub Świerczok, Sebastian Milewski i Dominik Steczyk, ale tylko ten ostatni wyszedł w pierwszej „11”.

Gospodarze do przerwy prowadzili 5:0 w celnych strzałach, ale nie oznaczało to konkretnego zagrożenia bramki Warty. Michał Żyro, Kristopher Vida i Patryk Sokołowski strzelali za lekko, aby zaskoczyć Adriana Lisa. Goście postraszyli w 19. minucie, gdy po rzucie rożnym minimalnie nad poprzeczką główkował Aleks Ławniczak.

- Musimy przyśpieszyć rozgrywanie akcji, bo Warta szybko i dobrze ustawia się w obronie - stwierdził w przewie pomocnik gospodarzy Michał Chrapek.

Piast sprezentował gola Warcie

Na drugą część nie wyszedł Steczyk, zmieniony przez Arkadiusza Pyrkę. W Warcie na początku drugiej połowy musiał zejść z boiska kontuzjowany Jakub Kuzdra.

W 54. minucie Piast był najbliżej zdobycia gola, choć tym razem nie było celnego strzału. Po składnej akcji Vida strzelił z bliska w poprzeczkę. Cztery minuty później gospodarze sprezentowali Warcie bramkę. Jakub Czerwiński tak podawał do cofającego się Piotra Malarczyka, że piłkę przejął Łukasz Trałka i po chwili posłał ją do Mateusza Kuzimskiego, który wykorzystał sytuację sam na sam z Frantiskiem Plachem. To był pierwszy (i jedyny) celny strzał gości.

Nie pomógł nawet Świerczok

Trener Fornalik szybko zareagował i wprowadził do gry swego snajpera Świerczoka, a gliwiczanie przeszli na grę trzema obrońcami. Gospodarze starali się wyrównać, ale mieli problem ze sforsowaniem obrony Warty. W doliczonym czasie było blisko, gdy Gerard Badia huknął z woleja koło słupka. Hiszpan aż klęknął na boisku w geście rozpaczy.

Piast Gliwice - Warta Poznań 0:1 (0:0)

Bramki: 0:1 Mateusz Kuzimski (58)

Piast: Plach - Konczkowski, Malarczyk (64. Świerczok), Czerwiński, Holubek - Steczyk (46. Pyrka), Huk, Sokołowski, Chrapek (83. Lipski), Vida (59. Badia) - Żyro (83. Alves).

Warta: Lis - Kuzdra (51. Baku), Ławniczak, Ivanov, Kiełb - Rybicki (69. Janicki), Kopczyński, Trałka, Żurawski (69. Kupczak), Grzesik - Kuzimski (82. Jaroch).

Żółte kartki: Pyrka - Kuzimski, Grzesik

Sędziował: Paweł Gil (Lublin)

Konferencja prasowa po meczu Korona Kielce - Radomiak Radom 4:0