sportowy24
    Piast Gliwice - Wisła Kraków 2:0 ZDJĘCIA KIBICÓW Zwycięstwo...

Piast Gliwice - Wisła Kraków 2:0 ZDJĘCIA KIBICÓW Zwycięstwo obejrzało 4101 kibiców. Na trybunach stadionu było 103 obcokrajowców

Piast Gliwice – Wisła Kraków. Zdjęcia Kibiców
    Piast Gliwice odniósł 100. zwycięstwo w Ekstraklasie. Tym razem pokonał 2:0 Wisłę Kraków.
    1/74

Przejdź do

©Arek Gola

Piast Gliwice - Wisła Kraków 2:0 ZDJĘCIA KIBICÓW Z okazji zbliżającego się Święta Niepodległości przed meczem Piasta z Wisłą Kraków odegrano hymn Polski. Organizatorzy zadbali o wersję z aż czterema zwrotkami. Mecz oglądało 4101 widzów. Gliwiczanie wygrali 2:0.
    Piłkarze obu drużyn oraz sędziowie wyszli założonymi biało-czerwonymi szalikami, a flagę narodową trzymali harcerze. Zawodnicy i arbitrzy w czasie gry mieli na rękawkach biało-czerwone opaski.

Zobaczcie zdjęcia kibiców:
    Zobacz galerię

Na trybunach przy Okrzei pojawili selekcjoner reprezentacji Czech Jaroslav Silhavy i jego asystent Jiri Chytry, którzy przyjechali obserwować napastnika Wisły Zdenka Ondraska.

Kibice od początku żywo reagowali na boiskowe wydarzenia, bo gospodarze szturmowali bramkę Wisły.
    Gdy Patryk Dziczek trafił w 23. minucie na 1:0 na stadionie zrobiło się naprawdę głośno, choć ciągle brakuje na nim „młyna” miejscowych kibiców (nie było też fanów „Białej Gwiazdy”. Kibice głośno skandowali „GKS, GKS!”, „Tu jest nasze Okrzei, tu jest nasz dom...” oraz doceniali dobrą postawę Jakuba Czerwińskiego skandując jego imię i nazwisko.

Bramka strzelona przez Dziczka spowodowała, że Piast ma w Ekstraklasie już 16. meczów z rzędu z zdobytym golem. To nowy rekord klubu z Okrzei.

Piast wygrał 2:0 - w 88. minucie wynik ustalił wprowadzony dwie minuty wcześniej Patryk Sokołowski. To setne zwycięstwo gliwickiej drużyny w Ekstraklasie.